ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.2.2018, 17.47, Ján Král

Spartak Trnava vyhral v generálke na ligu hranej v City Arene nad Karvinou 3:1. Andeli museli duel otáčať, trinásty tím českej najvyššej súťaže ale po prestávke zlomili.

Marvin Egho (v červeno-čiernom) atakuje stopéra Karvinej Mareka Janečku, ktorý svojho času hrával za Spartak. Foto: Eleonóra Szombatová / FOTO 4F

Andeli sa mohli v prvom polčase ujať vedenia, Godál ale po faule na Egha nepremenil penaltu. Skórovali tak hostia, rohový kop zahraný na prvú žrď súperov hráč predĺžil za seba a na zadnej žrdi bol pri lopte skôr Hošek ako Pekár - 0:1.

Po zmene strán červeno-čierni prestriedali a už v 50. minúte sa v šestnástke presadil cez brániaceho súpera Egho a bombou pod brvno nedal brankárovi šancu.

Rakúšan bol pri chuti, hral dobre a v 65. minúte využil výbornú prihrávku Jirku na svoj druhý gól. V 69. minúte podčiarkol trnavské víťazstvo striedajúci Lovás strelou spoza šestnástky.

Tréner Spartaka Nestor El Maestro v zápase nemohol použiť pre zranenia Vlaska a Čanturišviliho, predpokladá sa, že do štartu ligy (budúcu sobotu) by mohli byť obaja v poriadku.

Prípravný zápas:

Spartak Trnava - Karviná 3:1 (0:1)

Góly: 50. a 65. Egho, 69. Lovás - 42. Hošek

SPARTAK (1. polčas): M. Vantruba - Oravec, Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Sloboda - Jirka, Pekár, Ofosu - Egho

SPARTAK (2. polčas): Urminský - Kadlec, Hladík, Oravec, Čonka - Jirka (69. Lovás), Sloboda, Pehlivan, Brigant  - Egho, Ofosu (69. Yilmaz)