Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Šanca na play-off žije! Trnavské volejbalistky dvakrát vyhrali a priblížili sa k cieľu

Vydané 12.2.2018 o 08.15, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Cez víkend odohralo univerzitné volejbalové družstvo Hit UCM Trnava dôležité dve stretnutia v boji o play-off. V sobotu cestovalo do Nového Mesta nad Váhom a v nedeľu do Nitry na COP-ku, ktorá po sobote už stratila šancu postúpiť.

Šanca na play-off žije! Trnavské volejbalistky dvakrát vyhrali a priblížili sa k cieľu

Ilustračné foto: Hit UCM Trnava

V oboch zápasoch sa po dramatických koncovkách podarilo zverenkyniam hlavného trénera Pavla Bernátha zvíťaziť a dotiahnuť sa na rozdiel jedného víťazstva a dvoch bodov práve na nováčikova z Nového Mesta nad Váhom, teda k vytúženému 8. miestu.

Hit UCM Trnava čakajú ešte tri zápasy. Najbližšie dva zápasy sa odohrajú už tento víkend 17.2. - 18.2. v sobotu proti Kežmarku a v nedeľu proti Spišskej Novej Vsi.

Pre obsadenosť Mestskej športovej haly v Trnave sa uskutočnia najdôležitejšie zápasy extraligy v aktuálnom ročníku v Športovej hale Komplet v Hrnčiarovciach nad Parnou. Oba duely začínajú zhodne o 19.30 hod.

Dôležité víťazstvo v Novom Meste nad Váhom

Na pôde Nového Mesta nad Váhom sa hralo bojovné stretnutie, lepšie začali domáce hráčky, keď zvíťazili v prvom dejstve 25:18. Od druhého setu však začali diktovať tempo hry hosťujúce hráčky, ktoré vyrovnali na 1:1.

V koncovke tretieho setu domáce hráčky vyhrávali 23:22, no Trnavčankám sa podarilo vyhrať tento set v pomere 25:22 a štvrtý takisto ovládli, čiže sa tešili z výhry 3:1 a dôležitých troch bodov do tabuľky.

VK Nové Mesto nad Váhom - Hit UCM Trnava 1:3 (18, -20, -23, -22)

Rozhodovali: Čuntala a Kováč, 230 divákov.

Nové Mesto: Balberčáková 3, Rešutíková 7, Melicherová 12, Ráchelová 6, Chárová 15, Martáková 6, libero Vojtechová (Tokošová 0, Magyarová 8). Trénerka: L. Šujanová.

Trnava: Slezáková 9, Melišová 8, Lukáčová 1, Behúnová 7, Režná 15, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 4, Vasková 6, Schvábová 0). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Diana Gondeková (Trnava)

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dôležitá a cenná výhra. Doslova sme vydreli sme tretí a štvrtý set. Nevzdali sme sa a preto ešte stále žijeme!"

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "Gratulujem Trnave k víťazstvu. Dobre sme podávali, ale to je všetko. Chýbala mi disciplína a odvaha na útoku. Hrali sme veľmi čitateľne. Boj o play off si predstavujem inak."

Dramatický duel v Nitre

Trnavčanky v Nitre kontrolovali prvý set. Postupne sa však začali presadzovať uvoľnenejšie domáce hráčky COP Nitry, ktorým začalo vychádzať riskantné podanie.

Trnavčanky si začali uvedomovať dôležitosť duelu a začali produkovať vlastné chyby v základných herných činnostiach. Zdalo sa, že po druhom a treťom hladko prehratom sete sa už nedostanú do zápasu, ale trpezlivou hrou a skúsenosťami vyrovnali zápas na 2:2.

V piatom sete Hit UCM Trnava doťahoval trojbodový náskok súperiek. Vyrovnali na 7:7 a od tohto momentu pribúdali body postupne na jednu a druhú stranu.

COP Nitra viedla 12:11, ale od tohto stavu sa dostala na podanie trnavská smečiarka Lucia Behúnová, ktorá dotiahla zápas do víťazného konca.

COP Nitra - Hit UCM Trnava 2:3 (-17, 13, 17, -19, -12)

Rozhodovali: Moravčík a Henček, 50 divákov.

COP: Kubová 1, Magdinová 14, Zimová 8, Krajčírová 14, Kupčiová 15, Körmendyová 14, liberá Bojňanská a Balážová (Sivičeková 0, Konárová 3, Jurášová 0). Tréner: M. Maličký.

Trnava: Slezáková 8, Melišová 5, Lukáčová 4, Behúnová 15, Režná 10, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 0, Schvábová 0, Vasková 2). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Katarína Körmendyová (COP Nitra)

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Komplikovaný zápas. Ak by veci išli jednoducho, asi by to nebola zábava. V každom prípade COP-ka bez ohľadu na jej tabuľkové postavenie solídny súper a vyhráva sa tam veľmi ťažko. Takže som rád, že sme to zvládli a ďalej žijeme!"

Marek Maličký, tréner COP: "Vedeli sme, že Trnave ide o veľa. Už v prvom sete sa nám zranila nahrávačka a hrala so sebazaprením. Dnes oproti včerajšku sme bojovali, robili sme aj chyby, ale vykompenzovali sme to bojovnosťou a dobrou hrou v útočnej fáze. Tajbrejk sme prehrali až v závere."

(TS)

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video