Spartak vykročil do jari víťazne, v Zlatých Moravciach suverénne zvíťazil

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.2.2018, 18.32, Ján Král

Spartak Trnava vstúpil do jarnej časti ideálnym spôsobom. Na pôde Zlatých Moraviec vyhral po dobrom výkone vysoko 4:1.

Spartak vykročil do jari víťazne, v Zlatých Moravciach suverénne zvíťazil

Yasin Pehlivan strieľa druhý gól Spartaka. Foto: Juraj Cisár

Domáci funkcionári pred zápasom pogratulovali jubilantom spätým so zlatomoraveckým klubom k 50-tke. Pamätné dresy si prebrali Michal Zölder a Vladimír Martinec.

Tréner Spartaka Nestor El Maestro nechal na lavičke kapitána Greššáka, s páskou na ruke tak priviedol andelov na prvý jarný zápas Godál.

Domáci klub pripravil trávnik vzhľadom na ročné obdobie do solídnej podoby, plochu zapieskovali a výrazne jej pomohlo aj zapnuté umelé vyhrievanie.

Napriek tomu nebolo dobrým znakom, že pred duelom začalo snežiť. Ako sa však ukázalo, pre andelov to nebol problém.

Zápas začali obe mužstvá v dobrom tempe, Trnave pomohol rýchly gól. V 12. minúte získal loptu v strede ihriska Godál, vyviezol ju, prihral doľava Čanturišvilimu, ktorý spoza šestnástky napriahol a prudkou strelou nachytal Kováča, ktorému prepadla lopta do siete – 0:1.

Úvodný gól Čanturišviliho. Foto: Juraj Cisár

Išlo o vôbec prvú strelu na bránku. Vzápätí po Vlaskovom rohu nebezpečne hlavičkoval Tóth, Kováč bol však tentoraz mužom na svojom mieste.

V 16. minúte ale inkasovali domáci druhýkrát. Po rohovom kope vyhral hlavičku Tóth a pred bránkou sa najlepšie zorientoval Pehlivan.

Po Kadlecovom ľahkom centri sa Egho ešte hlavičkovým obľúčikom nepresadil, v 27. minúte ho ale prihrávkou do pokutového územia vyzval ku skórovaniu Vlasko a rakúsky útočník prízemnou strelou k žrdi zvýšil už na rozdiel triedy.

Zaujímavé momenty druhého polčasu odštartovalo brvno po hlavičke Egha. Sneženie hustlo a v 57. minúte už bol ihrisko tak biele, že rozhodca musel nechať vymeniť loptu za oranžovú a dať odhrnúť čiary na šestnástkach.

V 62. minúte dali andeli definitívnu poistku svojmu víťazstvu. Spoza šestnástky vystrelil Kadlec, smer strely jemne zmenil obranca ViOn-u Horník do protipohybu Kováča a bolo 0:4!

Do Zlatých Moraviec merali cestu v mrazivom počasí stovky trnavských fanúšikov. Foto: Juraj Cisár

Výsledok mohol korigovať Urgela, lenže Godál jeho vzdušný pokus stihol zblokovať. Neskôr zasiahol dobre po Rigovej strele Vantruba. Harba trafil hlavou do žrde.

ViOn sa napokon gólu dočkal v 84. minúte, keď penaltu nariadenú za ruku Čonku premenil Šašinka. Krajný bek Trnavy sa navyše zranil a červeno-čierni tak museli dohrávať o muža menej.

Aj v oslabení ešte andeli pohrozili, keď Čanturišviliho strelu musel Kováč boxovať na roh, skóre sa ale už nemenilo.

Fortuna liga – 20. kolo:

ViOn Zlaté Moravce – Spartak Trnava 1:4 (0:3)

Góly: 84. O. Šašinka - 12. Čanturišvili, 16. Pehlivan, 27. Egho, 62. Kadlec

ŽK: -

Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Lieskovský

Diváci: 1874

VION: Kováč – Jur. Kotula Nikolič, Horník, Chren – Bariš, Karlík (31. Rigo) – Cleber (57. Harba), Bartolomeu (46. Urgela), Ewerton – O. Šašinka. Tréner: J. Jarábek.

SPARTAK: M. Vantruba – Kadlec, Tóth (68. Hladík), Godál, Čonka – Pehlivan, Sloboda – Jirka (63. Ofosu), Vlasko (79. Pekár), Čanturišvili – Egho. Tréner: N. El Maestro.

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Vo futbale sú začiatky veľmi dôležité. Tento zápas sme začali výborne, taktiež druhú polovicu sezóny. Príprava na zápas bola veľmi dlhá, šesť týždňov boli ľudia okolo mňa trochu nervozni, pretože sme prehrali nejaké prípravné zápasy v Turecku a na umelej tráve v Senci, ale ako je Trnava pripravená na druhú polovicu sa ukázalo dnes na ihrisku. Druhý polčas bol na snehu ťažký pre oboch, prvý polčas... Futbal je jednoduchý, keď vyhráte každý súboj.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Musím zagratulovať Nestorovi, Trnava má naozaj výborné mužstvo a výborne pripravené. Pripravovali sme sa na Trnavu, ale dôležitá je realizácia na ihrisku. Mužstvo dávame dohromady, ale Nestor to povedal jednou vetou, chalani to vedeli, že keď prehráte 90 percent súbojov, nemôžete pomýšľať na víťazstvo. To bola základná chyba a pridali sa individuálne. Trnava dala rýchly gól, vzápätí po štandardke hneď druhý a už sme sa viezli. Nechcem znehodnocovať výkon Trnavy, vedeli presne, čo chcú. Obrovský rozdiel v stredovej formácii, Vlasko, Pehlivan, Sloboda. Trestali nás z každej našej chyby. Druhý polčas nebol o futbale, bola to chumelica ale arbitri to zvládli výborne. Bol to len boj, tam nie je čo hodnotiť, Trnava si náskok urobila prvý polčas a úplne zaslúžene zvíťazila. Ako Trnavčan Spartaku prajem, želám im titul, aj keď dnes mi jedno oko plače. Dnes už sa Nestor nemôže vyhovárať, že nechcú titul, lebo to sa ani nedá povedať, majú dobré mužstvo, dobré výkony a keď budú chodiť diváci trnavskí na štadión, môže sa to podariť.“