Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Piatok 23. 3., meniny má Adrián, zajtra Gabriel.Význam mien.

Futbalové zväzy riešia budúcnosť piatej ligy, kluby povedali svoje pripomienky

Vydané 22.2.2018 o 11.20, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

O účasť v piatej lige západ by v novej sezóne teoreticky malo záujem deväť klubov z trnavskej oblasti. Posun do vyššej súťaže ale podmieňujú splnením viacerých náležitostí. Ide o Hornú Krupú, Zvončín, Špačince, Voderady, Zavar, Majcichov, Červeník, Zeleneč a Dechtice.

Futbalové zväzy riešia budúcnosť piatej ligy, kluby povedali svoje pripomienky

Ladislav Gádoši (v zelenom) a Vladimír Hracho (v tmavom) hovorili so zástupcami klubu na pôde ObFZ Trnava. Foto: Ján Král


reklama

 

Na stredajšom stretnutí zástupcov klubov šiestej ligy s prezidentom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim a predsedom Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimírom Hrachom najčastejšie zo strany zástupcov oddielov zaznievalo, že súťaž by mala mať aspoň 14 účastníkov.

 

Zároveň by v nej mali prevažovať kluby z trnavskej oblasti nad družstvami zo senického regiónu. V opačnom prípade nepovažujú súťaž za dostatočne atraktívnu, aby do nej vstupovali a znášali vyššiu finančnú záťaž spojenú s piatou ligou.

 

V prípade klubov nešlo o záväzné stanoviská, diskusie totiž ešte musia prebehnúť aj medzi funkcionármi a hráčmi.

Victory TIP in

reklama

 

Kluby zároveň potvrdili, že súčasná šiesta liga im pomerne vyhovuje a je pre nich dostatočne atraktívna.

 

 

Mládežnícky problém

Funkcionár Hornej Krupej Ivan Hrčka upozornil na problém s mládežníckymi družstvami. "Ako obec so 490 obyvateľmi jednoducho nedokážeme dať dokopy dve mládežnícke družstvá, " povedal.

 

Riešením by bolo uznanie spojených družstiev s inou obcou (v tomto prípade Dolnou Krupou), ktoré by platilo pre tím hrajúci v oblasti i kraji zároveň.

 

V tomto prípade by musel urobiť Západoslovenský futbalový zväz výnimku zo svojich noriem. Ladislav Gádoši potvrdil, že sa budú týmto návrhom vážne zaoberať a vidí v tomto cestu, ako vyriešiť prechodné obdobie.

 

Hovorilo sa o finančnej kompenzácii za nezostavenie mládežníckych celkov, kde vystúpil Marek Vavro zo Zelenča.

 

"Kompenzácia by v tomto prípade musela byť. Ak si kluby môžu dovoliť skupovať  najlepších hráčov z iných obcí, musia byť schopné zaplatiť aj túto sankciu," uviedol Vavro, ktorý je známy ako podporovateľ mládežníckeho futbalu.

 

 

Z piatej ligy možno nikto nevypadne

Úplná reorganizácia súťaží podľa Gádošiho momentálne neprichádza do úvahy, nakoľko od sezóny 2019/2020 sa uvažuje so zmenami na celoslovenskej úrovni, keď tretie ligy majú podľa návrhu prejsť pod riadenie Slovenského futbalového zväzu.

 

Gádoši s Hrachom predostreli klubom aj možnosť riešiť súťaž s dvanástimi účastníkmi podľa súčasného modelu Fortuna ligy, keď by sa po základnej časti súťaž rozdelila na dve šestky alebo v inom pomere. Medzi klubmi však o tento model výrazný záujem nebol.

 

Ladislav Gádoši verí, že piata liga zostane zachovaná. Foto: Ján Král

 

 

Gádoši v piatok vycestuje aj do Senice, kde sa stretne s klubmi zo Záhoria, aby tiež hovoril budúcnosti piatej ligy.

 

Západoslovenský futbalový zväz potrebuje zvýšiť počet účastníkov piatej ligy, ktorú hrá momentálne len šesť klubov. Jeden z nich postúpi o súťaž vyššie, normy síce kážu, aby posledný klub vypadol, je však možné, že zväz prijme v tomto ročníku výnimku.

 

Ak by ale dostatočný počet klubov nejavil záujem o postup, 5. liga by mohla úplne zaniknúť, čo označil Vladimír Hracho za katastrofický scenár.

 

V tejto súvislosti upozornil kluby zo šiestej ligy, že by to mohlo znamenať aj výrazné posuny v šiestej lige, z ktorej by zrejme niektoré museli uvoľniť priestor pre zostupujúce tímy z piatej a teoreticky i štvrtej ligy.

 

 

Niektorí už odmietli

Nakoľko ZsFZ potrebuje naplniť piatu ligu dostatočným počtom mužstiev, bude oslovovať aj družstvá, ktoré skončia v oblasti na nižších poschodiach tabuľky. Možné je, že ponuku ísť vyššie dostane až sedem trnavských klubov, možno viac.

 

Postup do piatej ligy na stretnutí vylúčili Siladice, Cífer, Dolná Krupá, Leopoldov a Križovany. Drahovce, Krakovany a Koplotovce svojich zástupcov nevyslali, dá sa však predpokladať, že by sa k veci postavili podobne.

 

Debatu trnavských klubov si vypočul aj predseda ObFZ Nitra Štefan Korman (v modrom). Foto: Ján Král

 

 

Siladičania podľa slov funkcionára klubu Petra Vargu chcú zostať v šiestej lige, pretože v piatej by museli znášať výrazne vyššie nároky na klubové financie v súvislosti s platbami na rozhodcov a potrebovali by aj posilniť káder. Zároveň vidí ako problém čas spojený s cestovaním na zápasy na väčšie vzdialenosti.

 

Zástupca Križovian Martin Záhumenský hovoril o tom, že v klube momentálne riešia existenčné problémy A-mužstva a na postup absolútne nepomýšľajú.

 

V podobnom duchu sa vyjadril zástupca Leopoldova Martin Kalický, ktorý tiež poukázal na zvýšenú časovú záťaž najmä pre hráčov spojenú s cestovaním do vzdialenejších kútov.

 

V Dolnej Krupej podľa Rastislava Bachratého po zmenách v kádri a na čele klubu uvažujú momentálne v prvom rade skôr nad stabilizáciou ako nad vyššími métami.

 

Cíferčanom šiesta liga vyhovuje, o vyššiu podľa predsedu klubu Tibora Čambála záujem nemajú aj z dôvodu postavenia tímu v tabuľke.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultra fanúšikovia Spartaka sa vracajú na tribúny. Oznámili to vo štvrtok vo vyhlásení prostredníctvom svojej... celý článok

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

K vážnym zraneniam podľa predbežných informácií našťastie neprišlo. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Marell Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak Trnava remizoval v druhom kole nadstavbovej časti so Žilinou 0:0. Diváci gól nevideli, napriek prevahe andelov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

4°C
2°C
4°C

aktualizácia: 19:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama