ŠPORT - Futsal | 3.3.2018, 13.53, prispievatelia

Zápas mal aj benefičný rozmer, aktéri zápasu spolu s divákmi vyzbierali pre Karola Brestovanského 750 eur. Rovnakou čiastkou prispela aj nadácia Dar trnavskej VÚC, za ktorú odovzdal prostriedky župan Jozef Viskupič.

Spoločná fotografia oboch mužstiev a župana Viskupiča pri odovzdaní peňažného daru. Foto Ivan Kopčáni (7x)

Samotnému zápasu predchádzala minúta ticha, keď všetci prítomní prejavili sústrasť za tragicky zosnulých Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Minúta ticha za zosnulých Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Prvý polčas sa lepšie vyvíjal pre domácich, po góloch Andreja Adámeka, Martina Štillu, Michala Kukučku a jednom vlastnom góle súpera viedli už 4:1.

Hostia sa dvomi gólmi dotiahli na rozdiel jediného zásahu, avšak tri sekundy pred koncom prvej časti hry nezvládli tlak Trnavy a strelili si už druhý vlastný gól v zápase.

Do kabín sa išlo za stavu 5:3 pre andelov a k slovu sa dostala aj benefičná časť programu, kedy aktéri zápasu spolu s divákmi vyzbierali pre telesne hendikepovaného Karola Brestovanského 750 eur.

Rovnakou čiastkou prispela aj nadácia Dar trnavskej VÚC za ktorú odovzdal prostriedky župan Jozef Viskupič.

Odovzdanie peňažného daru.  Zľava: Michal Halenár prezident klubu, Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja a Karol Brestovanský s mamou.

Organizátori ešte počas polčasu vylosovali víťaza dlhodobej súťaže o zájazd na zápas talianskej ligy, ktorý si naživo pozrie fanúšička z Pavlíc. Poukážku za výherkyňu prevzala jej sestra.

Výherkyňu zájazdu na taliansku ligu zastupovala sestra. Na foto so zástupcom cestovnej kancelárie a prezidenta klubu.

Druhý polčas bol pre Trnavčanov akoby zo zlého sna. Hoci prvých desať minút držali vedenie o dva góly, v záverečnej desaťminútovke dokázali hostia štyrikrát skórovať a napokon vyhrali 7:5.

Dušan Dzíbela bráni Brazílčana Petersona.

Radosť Trnavčanov trvala iba prvý polčas.

Peterson si strieľa vlastný gól. Napádaním sa o tom veľkou mierou postaral Michal Kukučka.

Krutá prehra znamená pre zverencov trénera Cintulu konečné siedme miesto a boj v play-off proti silnému Lučencu. Hrá sa na tri víťazné zápasy, dva odohrajú andeli v Lučenci a jeden doma.

Prvá slovenská liga vo futsale  –18. kolo:

Bíli Andeli – futsal – Makroteam Žilina 5:7 (5:3)

Góly: 7. A. Adámek, 10. Štilla, 15. Kukučka, 12. a 20. vlastný – 11. a 17. Peterson, 18. Krištofík, 29. a 34. Holák, 32. a 38. Červený

Diváci: 305

Bílí Andeli: Putera, Alchus – A. Adámek, Mikulišin, Németh, Gumbír, Ťažký, Koricina, Štilla, Brestovanský, Babják, Kukučka, Dzíbela, Holka

Žilina: Kováč, Porubčanský, Krištofík, Baláž, Zátura, Červený, Hudek, Ripel, Peterson, Batista, Holák, Káčer

Martin Cintula, tréner domácich: "Zlyhanie v druhom polčase si vôbec neviem vysvetliť. Fantastický výkon v prvej časti, vedieme 4:1 a hlúpymi gólmi sme súpera posadili na koňa. Nedarilo sa nášmu gólmanovi, momentálne na tejto pozícii horíme. Mali sme udržať dlhšie stav 4:1. V druhej časti už Žilina vládla zápasu."

Peter Brestovanský, hráč Bílich Andelov: "Strelili sme od začiatku súperovi dôležité góly, ale potom nás ešte v prvom polčase poznačili hlúpe góly. V kabíne sme si povedali čo máme hrať, na začiatku sa nám to aj darilo, ale potom prišli chyby a inkasovali sme. Neboli to len brankárske góly, chyby robilo celé mužstvo."

1   Slovan 18 15 2 1 159:30 47
2   Lučenec 18 13 2 3 103:63 41
3   Wild Boys 18 11 3 4 78:55 36
4   Žiilina 18 10 2 6 75:71 32
5   Pinerola 17 10 1 6 86:63 31
6   Nové Zámky 18 6 2 10 81:90 20
7   Bíli Andel 18 6 0 12 61:92 18
8   Banská Bystrica 18 4 3 11 66:110 15