Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Piatok 23. 3., meniny má Adrián, zajtra Gabriel.Význam mien.

Obľúbená Improliga sa presúva do Malého Berlína

Vydané 12.3.2018 o 11.33, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Improliga, teda súťaž v divadelnej improvizácii, má v Trnave už takmer desaťročnú tradíciu, počas ktorej ju diváci spoľahlivo našli v mestskom kine. Jej 19. vydania, ktoré sa koná už v stredu 14. marca o 19:00, však zakotví v novotvorenom kultúrnom centre Malý Berlín.

Obľúbená Improliga sa presúva do Malého Berlína

Ilustračné foto: organizátori


reklama

 

Improliga je súťaž pre dvoj- až trojčlenné tímy, ktoré si vytiahnu tému, majú tri minúty na prípravu a ďalšie tri minúty improvizujú.

 

Snažia sa vytvoriť zábavnú a zaujímavú scénku, no keďže nemajú nič vopred naskúšané, na pódiu vzniká veľa neopakovateľných a pamätných momentov. To si od súťažiacich žiada veľa duchaprítomnosti a poriadnu dávku odvahy.

 

Divadelná improvizácia je náročnou disciplínou, no tí, čo ju okúsili, sa jej často nevedia vzdať. Devätnásta Improliga v Trnave preto privíta viacero dobre známych improvizačných tímov.

Porta

reklama

 

Medzi nimi je po dlhšej pauze miláčik publika zo Žiliny, tím Kapor na scéne, ktorý sa profesionálne venuje nielen improvizovanému divadlu, ale aj vlastným inscenáciám pre deti aj dospelých.

 

To, že je improvizácia v Žiline silná, potvrdzujú aj odrastenci z tamojšieho divadelného klubu Makovice, ktorí sa predstavia pod menom T.N.T.

 

Z Bratislavy docestuje Tomáš Zúbrik, ktorý vystupuje ako PanThome a ako jeho zvolený pseudonym napovedá, svoje scénky bude hrať výhradne pantomimicky.

 

Z Banskej Bystrice a neďalekého Pezinka docestujú Michal Vítek a Miloš Bacigál, bývalí trnavskí študenti, ktorí spolu tvoria tím Vlasatý dekel.

 

Hoci to ich názov ani zďaleka nenaznačuje, ide o niekoľkonásobných víťazov Improligy v Trnave.

 

Improliga je otvorená aj novým a začínajúcim tímom. Tie sa môžu do súťaže prihlásiť pred začiatkom podujatia počas registrácie tímov, ktorá bude  prebiehať od 18:00.

 

Improliga sa koná v stredu 14. marca o 19:00 a vstupné je 3 eurá. Kultúrne centrum Malý Berlín sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

 

Všetky podrobnosti nájdete v udalosti na sociálnej sieti Facebook. Improligu v Trnave pripravuje občianske združenie Publikum.sk.

 

Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, mesto Trnava, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko, MY Trnava a Trnavské rádio.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultra fanúšikovia Spartaka sa vracajú na tribúny. Oznámili to vo štvrtok vo vyhlásení prostredníctvom svojej... celý článok

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

K vážnym zraneniam podľa predbežných informácií našťastie neprišlo. celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama