Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Piatok 23. 3., meniny má Adrián, zajtra Gabriel.Význam mien.

Trakovice zorganizovali mládežnícky kemp, výraznou mierou pomohol Spartak

Vydané 13.3.2018 o 09.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Futbalový Spartak Trnava signalizoval, že chce na mládežníckej úrovni nadviazať spoluprácu s klubmi z nižších súťaží v okolitom regióne. Verejné vyhlásenie začínajú andeli postupne napĺňať. Nedávno nakúpili tréningové pomôcky pre kluby z oblasti v hodnote 500 eur, do obcí najnovšie vysielajú svojich trénerov.

Trakovice zorganizovali mládežnícky kemp, výraznou mierou pomohol Spartak

Spoločná fotografia účastníkov kempu. Foto (5x): TJ Trakovice


reklama

 

Jedným z príkladov bol minulotýždňový kemp prípravkárov Trakovíc, ktorý si miestny klub zorganizoval na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou v obci. Zapojilo sa do neho devätnásť chlapcov z obce a neďalekých Malženíc, ktorí sa zlepšovali aj pod taktovkou trénerov Spartaka.

 

Ukážkové tréningy prišli odprezentovať kouč spartakovskej sedemnástky Ľuboš Benkovský a neskôr aj jeho kolega Adam Chorvát.

 

"Prišli sme predstaviť tréningový proces v Spartaku, do ktorého je výrazne zapracovaná coerver metóda. Musím povedať, že v Trakoviciach som mal možnosť vidieť viacero šikovných hráčov, ktorí majú potenciál dostať sa možno aj do Spartaka," hovorí Ľuboš Benkovský.

Victory TIP in

reklama

 

Tomáš Bošácky (vľavo) s trénerom Ľubošom Benkovským.

 

 

"Chlapci boli namotivovaní, chceli ukázať čo v nich je a odmakali tréning na sto percent. Teší ma, že sa rozbieha aj futbal na dedinách a tréneri chcú hráčov zlepšovať," pridal muž, ktorý pôsobí pri mládežníckych kategóriách už deväť rokov a je certifikovaným trénerom pre coerver metódu vychádzajúcu z holandskej futbalovej školy.

 

Nedávno sa Benkovskému ušiel honor najlepšieho mládežníckeho trénera Spartaka za rok 2017, ktorý je cenný i preto, že mu ju na základe hlasovania udelili jeho kolegovia.

 

Kemp v Trakoviciach organizoval Tomáš Bošácky s Miroslavom Cepkom a Romanom Janovičom. V obci sa venujú mládežníckemu futbalu a snažia sa ho posúvať dopredu.

 

"Chodil som na coerver kempy a oslovilo ma to. Bolo to spravené tak, že bolo vidieť, že to má hlavu a pätu. Mám v trakovickom klube dvoch synov a týmto kempom sme využili prázdniny. Chlapci sa zase mohli priučiť niečo nové z futbalu," uviedol Bošácky.

 

Tréning pod vedením Ľuboša Benkovského.

 

 

Mladí účastníci trakovického kempu si užili aj prehliadku Štadióna Antona Malatinského, ktorú absolvovali na záver tréningových dávok spoločne s návštevou hasičskej stanice v Trnave.

 

Okrem Trakovíc už Spartak nadviazal na mládežníckej úrovni spoluprácu s trnavskými klubmi Sláviou a Kopánkou, Hlohovcom či Moravanmi nad Váhom.

 

"Chceme robiť pre menšie kluby z regiónu i naďalej ukážkové tréningy, rôzne školenia, posúvať im metodiku trénovania. Prípravkárom vidieckych klubov dávame šancu vyprevádzať hráčov A-mužstva Spartaka na majstrovské zápasy, cez polčas si môžu potom zahrať futbal na hlavnom štadióne, dajú sa zrealizovať aj ďalšie nápady. Cieľom týchto aktivít je pozdvihnúť úroveň futbalu v okrese, z čoho budeme profitovať v konečnom efekte aj my, keď príde do nášho klubu talent, ktorý už bude mať za sebou tréningy na úrovni," doplnil športový riaditeľ mládeže Spartaka Marián Hýbela.

 

Súčasťou kempu boli aj chutné obedy.

 

Odmenou pre mladíkov bola návšteva štadióna, kde sa stretli aj s hráčmi Spartaka Tomášom Brigantom a Matúšom Čonkom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultras Spartaka sa vracajú na tribúny, chcú vytvoriť skvelú atmosféru

Ultra fanúšikovia Spartaka sa vracajú na tribúny. Oznámili to vo štvrtok vo vyhlásení prostredníctvom svojej... celý článok

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

Na Kopánke prišlo k dopravnej nehode, vozidlo zramovalo verejné osvetlenie

K vážnym zraneniam podľa predbežných informácií našťastie neprišlo. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Marell Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak Trnava remizoval v druhom kole nadstavbovej časti so Žilinou 0:0. Diváci gól nevideli, napriek prevahe andelov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

4°C
2°C
4°C

aktualizácia: 19:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama