Spartak zdolal Dunajskú Stredu a postúpil do semifinále národného pohára

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.3.2018, 19.11, Ján Král

Spartak Trnava zažíva výbornú sezónu v lige aj národnom pohári. V Slovnaft Cup-e postúpil po víťazstve 2:0 nad Dunajskou Stredou už do semifinále.

Spartak zdolal Dunajskú Stredu a postúpil do semifinále národného pohára

Trnavská futbalová radosť v zápase s Dunajskou Stredou. Foto: TH

Tréner Spartaka Nestor El Maestro nechal na lavičke Pehlivana, Vlaska, Jirku aj Egha, na ich miesto poslal Slobodu, Pekára, Ofosuho a Yilmaza, teda prevažne hráčov, ktorí v lige dostávajú menší priestor.

Prvý polčas priniesol zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. Ako prvý pálil trnavský Čanturišvili, no nepresne. Na opačnej strane mieril lepšie Kalmár, ale Vantruba bol pozorný.

Potom prinútil brankára DAC-u Maceja zasahovať Ofosu, neskor trafil meter vedľa bránky Pekár.

O krásny moment sa postaral v 24. minúte Čivič, jeho prudký volej zastavilo až brvno. Krátko na to skúšal pozornosť dunajskostredského gólmana aj Ofosu.

Po polhodine hry zvonila konštrukcia bránky aj na opačnej strane, na Kalmárovu jedovku Vantruba nedosiahol, lopta sa ale odrazila späť do ihriska.

Potom to zase dvakrát skúšali hostia, Kalmárov nedôrazný pokus kryl Vantruba a Ljubičičov nenašiel cieľ.

Spartakovci museli krátko pred prestávkou striedať, keď sa zranil pilier obrany Godál. Na jeho miesto prišiel Hladík.

Andeli mali v závere prvého dejstva dve sľubné kontry, obe ale stroskotali na nepresnostiach Ofosuho.

Po zmene strán mal prvú šancu po štandardke hosťujúci Huk. Čanturišvili na druhom póle ihriska zase zamestnal Maceja.

Nasledovala dlhá pasáž bez zaujímavých momentov, až v 78. minúte Čanturišvili zadovkou vystrašil obranuc žlto-modrých.

O minútu na to prišiel kľúčový moment zápasu. Hladíkov nákop po štandardke sa odrazil k Živkovičovi, ten chcel hlavou priťuknúť brankárovi, ale nechtiac nahral Eghovi a trnavský kanonier pohotovo napálil zblízka loptu do siete – 1:0.

Poistku mohol pridať Čanturišvili, po sľúbnej kontre však vyslal na Maceja iba slabú strelu.

A tak si zobral slovo znova Egho. Vlasko mu vybojoval gólovú príležitosť a Rakúšan ňou nepohrdol, čím uzavrel skóre na 2:0.

V závere ešte videl červenú kartu Ljubičič za udretie súpera, ale na podstatných štatistikách to nič nezmenilo.

Slovnaft Cup – štvrťfinále:

Spartak Trnava – DAC Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Gól: 79. a 88. Egho

ŽK: Ofosu - Kalmár, Huk, Davis

ČK: 90. Ljubičič (DAC)

Rozhodovali: K. Horváth – Benko, Bobko

Diváci: 3411

SPARTAK: M. Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál (40. Hladík), Čivič – Sloboda, Greššák – Ofosu, Pekár (64. Vlasko), Čanturišvili – Yilmaz (75. Egho). Tréner: N. El Maestro.

DAC: Macej – Živkovič (82. Mervó), Šatka, Huk, Záhumenský – Pambou, Ljubičič – Černák (60. Divkovič), Kalmár (68. Herc), Davis – Pačinda. Tréner: M. Rossi.

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Hrali sme veľmi dobrý zápas. Dunajská Streda je náročný súper, ale myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Dominovali sme celý zápas. Chceli sme vyhrať, byť lepší, dominantnejšie a silnejšie mužstvo. Pozmenili sme zostavu, chalani, ktorí nastúpili od začiatku, Yilmaz, Ofosu a Pekár podali tiež veľmi dobrý výkon. Vedeli sme, čo potrebujeme, mali sme veľkú kvalitu na lavičke. Príchodom Vlasko a Egha sme mohli rozhodnúť zápas. A tak to aj bolo."

Marco Rossi (tréner Dunajskej Stredy): "Zápas mohol skončiť remízou. Urobili sme dve obrovské chyby, ktoré nás stáli výsledok. Na tejto úrovni je to neprípustné. Vypadli sme zo Slovnaft Cup-u z čoho som sklamaný, pretože som chcel postúpiť."