Hokejová juniorka Trnavy bojuje o extraligu, finálovú sériu začala víťazne

ŠPORT - Hokej | 17.3.2018, 09.25, prispievatelia

Finálovým súperom Trnavy je HOBA Bratislava. Mladí hokejisti odohrali už včera prvý zápas. Gladiátori zvíťazili na domácom ľade 4:3.

Hokejová juniorka Trnavy bojuje o extraligu, finálovú sériu začala víťazne

Finálová séria je v plnom prúde. Foto: Lukáš Grinaj

Trnavskí hokejoví juniori suverénne ovládli základnú časť, v ktorej prehrali len štyri zápasy a do vyraďovacej časti vstupovali ako najvyššie nasadený celok. V semifinále zviedli napínavú drámu s Topoľčanmi. Rozhodujúci súboj zvládli a v sérii zvíťazili 3:2.

Úspešne vkročili aj do finále. Trnava rozhodla o víťazstve na začiatku tretej tretiny, keď bratislavskej HOBE dokázala odskočiť na rozdiel troch gólov. Hostia síce dokázali dvomi presnými zásahmi z hokejky Eduarda Korpu znížiť, ale na viac sa už nezmohli.

Gladiátori sa ujali vedenia na zápasy 1:0. Druhý finálový súboj je na programe dnes o 14.00 opäť na zimnom štadióne Trnavy.

1. HOKEJOVÁ LIGA JUNIOROV – FINÁLE

HK Gladiators Trnava – HOBA Bratislava 4:3 (0:0,2:1, 2:2)

Góly: 31. Hutár, 31. Žilinský, 42. Kormúth, 46. Baránek – 35. Širjajev, 51. a 57. Korpa

Strely: 33:27

Vylúčenia: 4:1

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 1:0

Diváci: 165

Rozhodovali: Mullner, Šefčík, Frimmel

TRNAVA: Ševčík – Keleši, Hutár, Kuna, Žilinský, Burian, Kormúth, Sloboda, Benik – Mrava, Lavrenov, Ftáčnik – Baránek Dáv., Baránek Dan., Galbavý – Belskiy, Greschner, Grell – Boor, Fajmon, Keprt

BRATISLAVA: Mišek – Synak, Šalka, Škrabák, Nemec, Schmied, Valovič, Mazáček, Jazovski – Korpa, Trojčák, Jánoš – Bohunský, Švancara, Širjajev – Karaffa, Miliakov, Kertanti – Učeň, Smrek, Mehmeti

Miroslav Cibulka (tréner HK Gladiators Trnava juniori): „Úvod bol v našej réžii, no mali sme tam zbytočné vylúčenia a dostali sme sa z tempa. Ak by sme nemali tri vylúčenia, tlak sme mohli stupňovať a gól mohol prísť už v prvej tretine. V druhej časti sme na súpera pritlačili, začali sme lepšie korčuľovať, boli sme dôraznejší a v podstate tam padli aj góly. Následne sme opäť poľavili a dali súperovi viacej priestoru a ten znížil stav na 1:2. V záverečnej tretine sa nám podarilo streliť dva góly, ale opäť sme začali robiť individuálne chyby a súper sa dotiahol. Našťastie sme záver zvládli celkom obstojne.“