Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.3.2018, 17.37, Ján Král

Spartak Trnava remizoval v druhom kole nadstavbovej časti so Žilinou 0:0. Diváci gól nevideli, napriek prevahe andelov a 35-minútovej presilovke o jedného muža.

Spartakovec Ofosu mal viaceré šance, brankára Volešáka ale neprekonal. Foto: TH

Tréner Spartaka Nestor El Maestro zmenil rozostavenie na 4-1-3-2, na lavičke zostal Vlasko, chýbali zranení Godál s Čonkom. V zostave sa prvýkrát objavili od začiatku bok po boku Sloboda, Greššák a Pehlivan.

K zmene prišlo aj v hľadisku, kde po dlhšom čase na severnej tribúne znova fungoval aktívny fanúšikovský kotol s vlajkami, objavila sa aj prekrikovačka so západnou tribúnou a vytlieskavanie 20. minúty.

Prvý polčas bol vyrovnaný, diváci však videli aj výrazné šance na oboch stranách. Prvú strelu na bránku vyslal trnavský Čivič, dve veľké šance v úvode ale mala Žilina.

Najprv Mihalík našiel po individuálnom prieniku centrom hlavu Jánošíka, ktorý nemieril presne. Potom hasil pred rovnakým hráčom včasným vybehnutím Vantruba, keď sa žilinský krídelník dostal po ľahkom pase za obranu.

Na opačnej strane si pripísal dva nepresné pokusy Ofosu. Trnavčania hrali aktívne, dobre sa presúvali, tlačili sa aj dopredu. Po polhodine hry pálil Greššák mimo bránky.

Veľké príležitosti Spartaka prišli v závere prvého dejstva. Po Čivičovom prieniku sa lopta dostala k Slobodovi, ktorému však do zakončenia stihol v poslednej chvíli skočiť obranca.

Krátko pred odchodom do kabín mohol rozjasať trnavských divákov Ofosu, po Slobodovom hlavičkovom priťuknutí ale netrafil na päťke loptu.

Po zmene strán začali andeli aktívne, Ofosu predviedol svoj tradičný prienik so zrýchlením na prvých metroch, Sloboda ale trafil zblízka do brániaceho protihráča.

Potom pútal pozornosť Egho. Najprv po vniknutí do šestnástky neskóroval ani na dvakrát a neskôr po štandardke Čiviča neuspel ani hlavičkou, keď mu šancu zmaril Volešák.

To už Žilina hrala bez vylúčeného Pečovského, ktorý videl červenú kartu za faul na Pehlivana.

Žilinčania stiahli krídelníka Mihalíka a nasadili tretieho stopéra Králika. Červeno-čierni to následne dvakrát skúšali strelami spoza šestnástky Pehlivanom resp. Tóthom.

V 71. minúte predviedli Trnavčania aj rýchlu kontru, Čivičov pas za obranu našiel Egha, ten ale zakončil zbrklo vedľa.

Žilina sa sústredila už len na udržanie remízy, andeli ďalej dobýjali bránku, napriek prevahe ale chýbal v riešení moment prekvapenia. I preto gól napokon nepadol.

Fortuna liga – 2. kolo nadstavbovej časti:

Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:0

ŽK: Pehlivan, Čivič, Vlasko – Diaz, Volešák

ČK: 55. Pečovský (Žilina)

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Bednár

Diváci: 5190

SPARTAK: Vantruba – Kadlec, Hladík, Tóth, Čivič – Greššák (85. Yilmaz) – Sloboda (79. Jirka), Pehlivan, Čanturišvili – Egho, Ofosu (74. Vlasko). Tréner: Nestor El Maestro.

ŽILINA: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – Pečovský – Jánošík (68. Kubík), Diaz, Mihalík (60. Králik) – Škvarka – Mráz (87. Balaj). Tréner: A. Guľa.

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): „Bol to dramatický zápas, viac o nasadení a dôraze ako o extrakráse. Ale tak sa hrá o body. V prvom polčase sme nemali taký drajv v ofenzíve, vytvorili sme si dve možnosti, také polotovary, ale chýbala mi tam šťava, väčšia túžba urobiť zápas hneď z úvodu. Súper mal z našich chalanov rešpekt, ale zase v defenzíve sme boli pri sebe a pozbierali sme odrazené lopty, čo bolo dôležité proti mužstvu, ktoré má založenu hru na významnej agresivite. Po červenej karte sme museli zmeniť myslenie, zamerali sme sa na defenzívu. Pri dobrej forme Trnavy bolo podstatné zostať kompaktní vzadu a snažili sme sa udrieť. Zápas bol dramatický, dobrý, chcel by som však viac futbalovej krásy. Ďakujem našim fanúšikom, že prišli.“

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Trnava – Žilina je vždy veľmi seriózny zápas. Pekný alebo škaredý, to nie je dôležité. Nerád hovorím, kto bol lepší. Futbal je súťaž, výsledok je taký, aký je. Trošku sme sklamaní, ale to, čo ma teší, že sme veľmi stabilní, bodujeme každý zápas, to je super. Myslím, že sa zlepšujeme. Určite sme teraz serióznejšie družstvo, ako dva alebo šesť mesiacov dozadu. Ide to dobre, musíme pokračovať na našej ceste. Za dva týždne máme opäť ťažký zápas.“