Trnavčan Ľuboš Malovec vyhral majstrovstvá kraja v cestnej cyklistike

ŠPORT - Cyklistika | 30.6.2018, 11.04, prispievatelia

Ďalšie kategórie boli v réžii Romana Bachratého, Igora Bašnáka a Lukáša Bohunického.

Trnavčan Ľuboš Malovec vyhral majstrovstvá kraja v cestnej cyklistike

Cyklistický pelotón sa v malebnom malokarpatskom regióne cíti ako ryba vo vode. Ilustračná snímka: zdroj TCL

Úrad Trnavského samosprávneho kraja bol vo štvrtok 28. júna miestom slávnostného dekorovania najlepších účastníkov tohtoročného krajského šampionátu v cestnej cyklistike.

Ocenení laureáti prevzali medailové pocty z rúk podpredsedu TTSK Mareka Neštického (na druhej snímke je v strede), za asistencie zástupcu organizačného štábu TCL Adama Peciara.

Absolútnym víťazom dvojdielnych open-pretekov sa stal 24-ročný Trnavčan Ľuboš Malovec, v tejto sezóne jazdiaci za CK Spartak Tlmače.

Ďalšie kategórie boli korisťou Romana Bachratého zo Zelenča, Igora Bašnáka z Chtelnice a Lukáša Bohunického z CK AB Sereď.

„Potešil nás veľký záujem o tohtoročný župný šampionát, veď na štart prišiel 67-členný pelotón,“ uviedol A. Peciar pre portál trnavskyhlas.sk.

Obe konfrontácie regionálnych majstrovstiev TTSK boli súčasťou 20-kolovej edície Trnavskej cyklistickej ligy.

Medailisti župného šampionátu 2018 a ich hostitelia v úrade TTSK. Snímka: Marek Bachratý

Prehľad medailistov

Celkové výsledky majstrovstiev kraja 2018:

* A-kategória: 1. Ľuboš Malovec (38 bodov), 2. Roman Broniš (29), 3. Juraj Karas (26)

* B-kategória: 1. Roman Bachratý (35), 2. Rastislav Chlubna (29), 3. Jakub Vlčák (25)

* C-kategória: 1. Igor Bašnák (45), 2. Miloš Kusý (32), 3. Stanislav Janšák (25)

* deti: 1. Lukáš Bohunický (25)