Spartak podľahol Crvenej zvezde Belehrad, duel sledovalo 18-tisíc divákov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.8.2018, 23.48, Ján Král

Púť Spartaka Trnava v tohtoročnej edícii Ligy majstrov sa skončila. Andeli pred vypredaným hľadiskom prehrali v odvetnom dueli s Crvenou zvezdou Belehrad po predĺžení 1:2. Čakajú ich však ešte súboje v Európskej lige.

Pôsobivé choreo fanúšikov Spartaka v úvode zápasu. Foto: Ján Král

Trnavčania mali nástup do zápasu ako z ríše snov. V 6. minúte vyviezol Kadlec loptu cez 50 metrov, z postu pravého obrancu sa dostal až na pozíciu ľavého krídelníka, center posadil na hlavu Bakošovi a ten otvoril skóre.

Trnavskú radosť však Crvena zvezda rýchlo schladila. Krátko po rozohrávke zbehol po pravom krídle Stoiljkovič, centrom našiel nekrytého Bena a ten tiež hlavičkou vyrovnal.

Územnú prevahu potom mali hostia, problémy trnavskej defenzíve robil najmä rýchlonohý Radonjič, po jednej z jeho kľučiek a následnej strely musel Chudý boxovať na roh.

Trnavskú ofenzívu hýbal dopredu Grendel, po štandardke sa dostal k odrazenej lopte, obrana ale zrazila jeho ranu na roh.

V závere polčasu sa na hranici šestnástky dostal k zakončeniu aj Greššák, mieril ale nad bránku.

Druhý polčas nadviazl na záver prvého, bojovalo sa urputne o každú loptu, mužstvá si nič nedarovali, hra sa odvíjala dlho hlavne medzi šestnástkami.

V 68. minúte mal obrovskú šancu Radonjič, stroskotal však na Chudom a následnú dorážku belehradského tímu odvrátil pred čiarou Tóth.

Z nebezpečného priameho kopu o pár momentov neskôr neuspel Ben.

V 82. minúte podcenil Savič Godálov nákop, k lopte sa v súboji s Degenekom dostal Bakoš, no po jeho zakončení podržal spoluhráčov brankár Borjan.

Gól už v riadnom hracom čase nepadol a keďže v Belehrade sa tiež zrodila remíza 1:1, muselo sa predlžovať.

V prvej príležitosti v nadstavení sa ocitol Pavkov, po rohu už nestihol dôraznejšie hlavičkovať a trnavská defenzíva situáciu vyriešila.

Kľúčový moment prišiel v 98. minúte. Dlhú loptu z obrany predĺžil Ben z prvej na Radonjiča a ten v plnom šprinte napálil loptu pod brvno – 1:2.

Ďalší úder mohol pridať do rozhodenej trnavskej obrany Gobeljič, ale v tutovke zaváhal.

Tréner Radoslav Látal sa snažil s výsledkom niečo spraviť, stiahol Čonku, na hrot poslal k Bakošovi vysokého stopéra Hladíka a mužstvo prešlo na rozostavenie 3-5-2.

Andeli to skúšali dlhými pasmi, belehradská obrana ale bola kompaktná a okrem Grendelov nepresnej rany v podstate Spartak do ničoho nepustila.

Až v 120. minúte prišiel faul na Hladíka v pokutovom území, no Godál z nariadenej jedenástky trafil len brvno.

Na červeno-čírnych po vypadnutí z Ligy majstrov čaká play-off Európskej ligy. O účasť v skupinovej fáze sa popasujú s postupujúcim z dvojice Olimpija Ľubľana – HJK Helsinki. V prvom dueli vyhrali Slovinci doma 3:0.

Liga majstrov – 3. predkolo – odvetný zápas:

Spartak Trnava – Crvena zvezda Belehrad 1:1 (1:1), predĺženie 0:1 (0:1)

prvý zápas 1:1, postupuje: Crvena zvezda Belehrad

Góly: 6. Bakoš – 7. Ben, 98. Radonjič

ŽK: Godál, Bakoš, Tóth, Sloboda, Grendel, Hladík – Ben, Stojkovič, Stoiljkovič, Degenek, Pavkov, Radonjič

Rozhodovali: Gözübüyük – Goossens, van Dongen

Diváci: 18032

SPARTAK: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka (106. Hladík) – Greššák, Rada (100. Dangubič) – Jirka, Sloboda, Grendel – Bakoš. Tréner: Látal.

CZ BELEHRAD: Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovančič (101. Gobeljič), Krstičič – Simič (85. Jovičič), Ben, Radonjič (107. Babič) – Stojiljkovič (75. Pavkov). Tréner: Milojevič.

Vladan Milojevič (tréner CZ Belehrad): „Prišli sme vyhrať a dokázali sme to. Neboli sme pripravení na hru Spartaka v Belehrade, ale mali sme týždeň, aby sme to zanalyzovali a destabilizovali hru Trnave. Som hrdý na svojich hráčov, čo dokázali. CZ si zaslúži byť medzi velikánmi, prvý krok sme spravili, máme už istú pohárovú jeseň. Pýtali ste sa pred zápasom, či budeme mať problém streliť gól Spartaku, nakoľko hrá defenzívne. Hovoril som ale tiež, či bude pre Spartak jednoduché udržať výsledok. Podarilo sa nám streliť góly a postupujeme. Salzburg bude v ďalšom kole favoritom. Moji hráči zaslúžene postúpili, ďakujem aj skvelým fanúšikom Delije, zohrali pri postupe dôležitú úlohu.“

Radoslav Látal (tréner Spartaka): „Samozrejme, sme sklamaní. Boli sme blízko k postupu, bohužiaľ, ak hráme s tak veľkým mužstvom, nemôžeme urobiť toľko chýb. Dáme gól ale po hrubej chybe pustíme súpera do brejku, z ktorého vyrovnal. Zápas bol v ďalšom priebehu vyrovnaný. V predĺžení mal Marek Bakoš pološancu, ale potom sme sa dopustili chyby, súper to využil a už bolo rozhodnuté. Chcem poďakovať fanúšikom za výbornú atmosféru, dáme teraz hlavu hore, musíme sa sústrediť na ďalšie duely a pôjdeme ďalej.“