Spartak neudržal vedenie a podľahol Dinamu Záhreb

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.10.2018, 20.58, Ján Král

Spartak Trnava mal zápas s Dinamom Záhreb dobre rozbehnutý, v stretnutí viedol, napokon však vyšiel bodovo naprázdno. Chorvátskemu tímu podľahol 1:2.

Spartak neudržal vedenie a podľahol Dinamu Záhreb

Ghorbaniho gól Trnave na body nestačil. Foto: Peter Kollár

Z trnavskej zostavy vypadol po Bakošovi aj Kadlec, ktorý si zranil členok. Na pravej strany obrany ho nahradil Oravec, ktorý potvrdzuje, že je v defenzíve skutočne univerzálnym hráčom.

Dinamo zase potvrdilo, že má veľmi nebezpečné štandardné situácie, pri ktorých využíva rôzne signály. Po jednom z nich v 17. minúte hostia skórovali, avšak z ofsajdu, takže skóre sa nemenilo.

Zakrátko predviedli hostia nebezpečný brejk, dobre sa však vrátil stopér Godál a Oršičovu strelu zblokoval.

Trnava vychádzala zo zabezpečenej defenzívy, s postupom času bola ale stále odvážnejšia aj smerom dopredu. V 32. minúte padla lopta na päťke Záhrebu, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Ghorbani a pretlačil loptu do siete – 1:0.

Chorváti sa snažili vyrovnať, po krídelnej akcii zakončoval Oršič, v dobrej pozícii našťastie prestrelil cieľ.

Na opačnej strane vystrašil gólmana Livakoviča z priameho kopu Grendel a bodku za prvým dejstvom dal Rrahmani, zlé vybehnutie Chudého ale nepotrestal.

Po zmene strán mal prvú šancu Čanturišvili, zo šestnástky vypálil nad. Gól mohol padnúť aj na druhej strane, v tutovke sa ocitol Oršič, na čiare však zázračne jeho strelu vykopol Oravec.

Gólovú príležitosť mal v 57. minúte aj Spartak, Greššák našiel po rýchlej akcii na opačnej strane šestnástky nepokrytého Jirku, no radosť mu pokazil dobrým zásahom Livakovič.

Hra sa prelínala, Záhreb pohrozil z dvoch štandardiek. Priamy kop Hajroviča obrana Trnavy zblokovala na roh, ten hostia rozohrali na roh šestnástky a po následnom centri a hlavičke chýbali na zadnej žrdi len centimetre Ademiovi.

Vyrovnávajúci gól dosiahlo Dinamo v 64. minúte, loptu tancujúcu na päťke stopéri Spartaka neodvrátili a Gavranovič ju zasunul do siete. Zakrátko musel Chudý zasahovať po zakončení Olma.

V 77. minúte obišiel pri čiare Tótha Gavranovič, naservíroval na päťke Oršičovi, ktorému prvé zakončenie ešte Chudý vyrazil, no na dorážku nemal nárok – 1:2.

Trnavskú vlajku skúsil ešte dvihnúť ďalekonosným pokusom Godál, ale to bolo všetko. Naopak, udrieť mohli tiež hostia, svoje šance nepremenili Gojak a po ňom i Petkovič.

V závere si taktickým držaním lopty výsledok postrážili a po troch odohraných zápasoch sú jednoznačným lídrom skupiny s deväťbodovým ziskom. Spartak je tretí o bod za Fenerbahce.

Viac fotografií zo zápasu nájdete TU.

Európska liga – tretí zápas skupinovej fázy:

Spartak Trnava – Dinamo Záhreb 1:2 (1:0)

Góly: 32. Ghorbani – 64. Gavranovič, 77. Oršič

ŽK: 6. Ghorbani, 45. Čonka – 71. Ademi

Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (všetci Dánsko)

Bez divákov

SPARTAK: Chudý – Oravec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Rada (82. Skhirtladze) – Jirka (69. Malecki), Grendel, Čanturišvili – Ghorbani. Tréner: Látal.

DINAMO: Livakovič – Stojanovič, Leškovič, Perič, Rrahmani – Gojak, Ademi, Dani Olmo (86. Šunjič) – Hajrovič (92. Kadzior), Gavranovič (87. Petkovič), Oršič. Tréner: Bjelica.

Radoslav Látal (tréner Spartaka): „Hodnotí sa mi ťažko. Prvý polčas z našej strany nebol zlý, dobre sme bránili v bloku, súper sa ťažko dostával do šancí, dobre sme dostupovali protihráčov. V druhom dejstve sa lámal chlieb, mali sme dobrú šancu v úvode. Súper začal hroziť, bohužiaľ, v čase, keď sa lámal duel, nám chýbali fanúšikovia kvôli nejakej stupídnej pesničke, hostia ešte mali početnú skupinu divákov, ktorí im pomohli. Na psychiku to bolo teda ešte horšie, pretože proti Mostaru, keď sme hrali bez divákov, bolo úplne ticho. Mohli sme v tých momentoch rozhodnúť i dostať gól. Inkasovali sme však po našich chybách, mohli sme zápas dotiahnuť aspoň do remízy, ale s takými chybami nemôžeme uspieť proti tak kvalitnému tímu, akým Dinamo je.“

Nenad Bjelica (tréner Dinama Záhreb): „Myslím si, že v prvom polčase sme nehrali dobre. Inkasovali sme a nebolo to dobré. V druhej časti hry sme boli lepším tímom. Hrali sme po zemi, tak ako sme chceli. Dostali sme sa k svojej hre a zaslúžene dali dva góly. S výkonom hráčov som spokojný, ukázali charakter, nevzdávali sa za nepriaznivého stavu a vybojovali pre klub veľké víťazstvo. Verím, že nás to nakopne a že v tom budeme pokračovať. Máme deväť bodov, plný počet, sme preto šťastní a spokojní. Najbližšie hráme doma s Trnavou, bude sa hrať pred, verím, zaplneným hľadiskom. Už teraz sa na zápas teším.“