Trnavské rybníky
reklama

Nezmyselné praktiky v Tescu. Pokladníčky neberú všetky karty!

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 19.3.2012, 14.01, Gabriel Kopúnek

Pokladníčka Tescu vám odmietla možnosť zaplatiť za tovar platobnou kartou z dôvodu, že je na nej iné meno? Nie ste sami. O zážitku nám napísala čitateľka a na odpoveď Tesca už prišli aj reakcie ľudí. Radi by sme poznali aj váš názor.

Nezmyselné praktiky v Tescu. Pokladníčky neberú všetky karty!

Ak máte obavy, že si pokladníčka postaví hlavu, radšej použite samoobslužnú pokladňu.

reklama

 

Vážená redakcia. Nikdy by mi nenapadlo, že budem aj ja niekedy potrebovať sa obrátiť na vás so žiadosťou o pomoc. Som pravidelnou zákazníčkou Hypermarketu Tesco v Trnave. Po poslednej návšteve ale ešte zvážim, či tou zákazníčkou aj ostanem.

 

Bola som na bežnom nákupe a pobrala som sa k pokladni zaplatiť. Keď som pri platení vytiahla kreditnú kartu, pokladnička mi povedala, že nemôžem ňou zaplatiť, lebo je vystavená na mužské meno – môjho manžela. Musím preto zaplatiť peniazmi, alebo mam ísť do najbližšieho bankomatu vytiahnuť si hotovosť, ak nemám pri sebe dostatok peňazí. Povedala, že má taký príkaz. Inak mi kartu zabaví a nevráti. Pritom vraj neriešia, či je majiteľka alebo majiteľ karty totožný s menom na karte už oni neriešia.


Bola som z tejto situácie zhrozená a pohoršená. My máme kartu len jednu a priznám sa, že ju mám väčšinou len ja. Predstava, že mi ju nejaká predavačka v pokladni zabaví len z tohto dôvodu, ma trasie. Veď som jeho žena, máme spoločný učet, mám podpisové právo, prečo by som s ňou nemohla platiť?

Májový kvet
reklama


Prosím vás, preverte túto stupídnu situáciu. Ak to je naozaj pravda, prechádzam nakupovať ku konkurencii. A určite po takejto skúsenosti nielen ja.

Vaša čitateľka Marianna z Trnavy

 

Spoločnosť Tesco zaobchádza s platobnými kartami bezpečne a v súlade s pravidlami kartových spoločnosti. Naša pracovníčka pokladne sa zachovala správne. Povinnosťou pracovníkov pokladne je skontrolovať, či kartou platí muž alebo žena v zhode s mužským alebo ženským ekvivalentom priezviska na karte. Ak tak nie je, mali by platbu odmietnuť a navrhnúť postup, ako spomínala pracovníčka pokladne. Je to jeden z prístupov, ktorý chráni predovšetkým záujmy majiteľa platobnej karty a zákazníci by mali vítať tento postup, ktorý je dohodnutý v zmysle spomínaných pravidiel kartových spoločností. Žiaľ, stretávame sa s obdobnými reakciami, pretože toto pravidlo sa vo všeobecnosti nevie. Preto by sme radi odporučili zákazníčke, že by bolo najvhodnejšie, ak by tiež mala vybavenú vlastnú platobnú kartu a v budúcnosti by sa predišlo podobnému nedorozumeniu.

Oľga Hrnčiarová, hovorkyňa Tesco

 

Vaše reakcie

 

Reagujem na odpoveď pani Hrnčiarovej a praktiky Tesca. Váš argument o pravidlách kartových spoločností je absurdný. Podpisom karty sa stávate jej majiteľom a preberáte všetky práva a povinnosti ako strata, krádež a manipulácia s kartou na seba. Nie nejaká spoločnosť.


Predavačka neskontrolovala zhodu s mužským alebo ženským ekvivalentom priezviska na karte.
 

Zákazník nie je povinný sa predavačke preukazovať žiadnym dokladom a ona ho nemá právo kontrolovať.


Veľa žien má za manžela cudzieho štátneho príslušníka a nepoužíva koncovku -ová.


Čitateľke Marianne a ďalším zákazníkom odporúčam pri odobraní karty kontaktovať políciu a nahlásiť krádež. Pani hovorkyňa bude mať s vysvetlením práv zákazníka, ochranou osobných dát a navádzaním na krádež čo vysvetlovať. Aktivita pani hovorkyne by možno obstála, ak by disponovala zoznamom ukradnutých platobných kariet a bola vyzvaná na spoluprácu.

Čitateľ Marek

 

Vážená redakcia. Dovolím si reagovať na článok z čísla TH č.10 Vykartovanie v Tescu, kde pani čitateľka píše, ako jej odmietli prijať platobnú kartu z dôvodu, že karta je na manželovo meno. Zdá sa mi to nelogické a pripomína mi to šikanu. Veď uvažujme. Ak stratíte, alebo vám ktosi odcudzí platobnú kartu a bude ju chcieť zneužiť, tak má možnosť tak, či onak. Stačí, keď je karta na mužské meno a disponuje ňou muž. Často platievam kartou, ale nikdy sa mi nestalo, aby pokladníčka pýtala aj občiansky preukaz, vtedy by to malo totiž aj opodstatnenie. Jednoducho sa uspokoja, že som muž a karta je na mužské meno. Je chvályhodné, že sa v obchodoch snažia chrániť majiteľov platobných kariet pred ich zneužitím, ale, žiaľ, nemá to patričný efekt.

Čitateľ Alexander


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama