UndyPhoto - fotky, ktoré majú dušu

reklama

Piatok 22. 5., meniny má Júlia, Juliana, zajtra Želmíra.Význam mien.

Farmár hľadá pílu. Čo kvalitu má i silu.

Vydané 26.3.2012 o 15.47, prispievatelia

Hľadanie perfektnej motorovej píly nemusí byť napriek obrovskej ponuke mnohých značiek žiadnou dramatickou reality show. Stačí najskôr počúvať skutočných profesionálov. Lesníkov, tesárov, farmárov. Až potom počúvajte predajcov, ...a svoje srdce a rozum.

Farmár hľadá pílu. Čo kvalitu má i silu.

Všimli ste si, že v mnohých odvetviach, či už ide o počítače, športové náradie, alebo motorové píly, sú na trhu dvaja či traja lídri? Je to tak. Pokiaľ je kvalita a spoľahlivosť hodnota, ktorú od svojho produktu vyžadujete, nie je výber až tak ohromný. Tí najlepší tvoria vrchol pyramídy, ostatní sa snažia špičku napodobniť. Úspešnejší z nich tvoria priemernú masu, tí menej úspešní vytvárajú kvantum (zdanlivo) lacného braku. Profíkov ale žiadne „koleso šťastia“ nepresvedčí.Pri motorových pílach je rozdiel medzi špicou a ostatnými omnoho viac než kozmetický. Nejde tu o imidž! Pri motorových pílach ide o množstvo odvedenej práce, množstva času a vašej energie, ktorú do požadovaného výkonu musíte investovať. Ide o pohodlie pri práci, šetrenie vášho zdravia a vašu bezpečnosť. Myslite na to, že ostré zuby píly sa pohybujú rýchlosťou vyše 80 km/h o sile okolo 2000 Wattov! Takýto žralok by vám mal byť absolútne oddaný spoľahlivý sluha. Neriskujte.


Skúste si na internete nájsť diskusie, kde sa o práci s drevom a o motorových pílach bavia napríklad profesionálni tesári. Všimnete si, že neustále zrovnávajú dve značky: Stihl a Husqvarna. Občas niekto spomenie aj Dolmar, ale pílami všetkých ostatných značiek títo chlapi otvorene a svorne pohŕdajú. Pripomeňme, že nejde o predajcov, ale užívateľov týchto píl. Nejde im o imidž, ale o čo najlepšie vykonanú robotu – a na tú potrebujú spoľahlivú ozubenú pomocníčku. Odskúšali všetko možné – aby nakoniec ostali pri kvalite. Voľba medzi jednou z tých naj je už len otázkou detailov.


Dlhoročný lesník a úradujúci národný majster v práci s motorovou pílou Jaroslav Čech v jednom rozhovore vraví: „Za svoj profesionálny život som vyskúšal veľa píl rôznych značiek. Vždy som sa však vrátil k Husqvarne. Vyhovuje mi konštrukcia, tvar i jednoduchá obsluha. Ďaleko v lese oceňujem fakt, že všetku údržbu a servis zvládnem sám. Posledných sedem rokov používam Husqvarnu 372 XP. Na súťaženie aj na prácu. Je to ľahká a dostatočne výkonná píla na ťažbu kubíkových stromov.


Vy možno nepotrebujete ťažiť drevo v lese, postačí vám pomocník do záhrady na orezávanie stromov v záhrade, či pre domáce práce. Toto je najdôležitejšie – rozhodnúť sa, akým spôsobom budete pílu využívať. Spoľahlivý predajca vám potom dokáže pomôcť vybrať pre vás tú najvhodnejšiu.


Všetko vám to dáva zmysel, ale stále vám pripadá cena za skvelú značku ako pridrahá paráda? Nuž, tu nejde o parádu. U Husqvarny neplatíte za značku, ale za kvalitu. Za tou sa skrýva 50 rokov výskumu, vývoja a vylepšovania v spolupráci s profesionálmi po celom svete.

 

- Reťazové píly Husqvarna vynikajú svojim tvarom, ktorý oceníte najviac pri odvetvovaní.

 

- K vysokému výkonu získate bezkonkurenčne nízku hmotnosť píly.

 

- Hodnoty vibrácií patria medzi najnižšie na trhu. Pozrite si video.

 

- K tomu špeciálny systém pre zvýšenú bezpečnosť.

 

- Ľahké štartovanie.

 

- Vyhrievané rukoväte.

 

- Nižšia spotreba paliva.

 

- Nižšie emisie výfukových plynov.

 

Husqvarna do vašich rúk vkladá najlepšie riešenia.

 

INTEC Husqvarna
Trstínska 22, Trnava
0903 716 202

www.hsqintec.sk
 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

BÁBENCE: Fotili sme novorodencov v trnavskej pôrodnici

BÁBENCE: Fotili sme novorodencov v trnavskej pôrodnici

V Trnave rodili aj mamičky zo širšieho okolia. celý článok

V trnavskej automobilke PSA vyhlásili štrajkovú pohotovosť

V trnavskej automobilke PSA vyhlásili štrajkovú pohotovosť

V pondelok začínajú odborári zbierať podpisy pre vyhlásenie ostrého štrajku. celý článok

Lokomotíva v Ružindole nenastúpi, klub zvažuje zrušenie A-mužstva

Lokomotíva v Ružindole nenastúpi, klub zvažuje zrušenie A-mužstva

Futbalisti trnavskej Lokomotívy mali v sobotu odohrať zápas 27. kola SWAN oblastnej súťaže A na pôde Ružindola.... celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | Kontakty

Pocitadlo.sk