Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Pondelok 29. 8., meniny má Nikola, zajtra Ružena.Význam mien.

Spartakovec Kaščák sa tesne vyhol letiacej dlažobnej kocke

Vydané 4.4.2012 o 16.47, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Postupne sa vracia do záťaže. Marek Kaščák nútene pauzuje od jesenného duelu so Žilinou. Lekári mu diagnostikovali poškodenie zadného krížového väzu a menisku. Podstúpil operáciu a v týchto dňoch zaberá pod vedením kondičného špecialistu.

Spartakovec Kaščák sa tesne vyhol letiacej dlažobnej kocke

Marek Kaščák nohu spevňuje aj takýmito cvikmi s fitloptami. Foto: Ján Král

V čom spočíva vaša momentálna príprava?
- Posilňujem stehenné svaly, ktoré mi počas nečinnosti ochabli. Koleno sa postupne dáva dokopy. V stredu idem na kontrolu doktorovi. Vyzerá to ale, že o dva týždne by som mohol začať vyklusávať. Operačný zákrok urobili dobre, verím, že žiadne komplikácie nenastanú.
Ako vyzerá váš tréningový cyklus?
- Trikrát týždenne, v pondelok, stredu a piatok, chodím za kondičným trénerom Martinom Rusňákom do Bratislavy. Popoludnia potom trávim individuálnou zaberačkou na štadióne. V utorok, štvrtok a sobotu sa pripravujem sám podľa pokynov, aké dostanem.
O fitloptách sa vám asi už aj sníva...
- Je to veru už trochu zaberačka na hlavu. V podstate stále dokola robím veľmi podobné úkony. Veľa času trávim na stacionárnom bicykli, s fitloptami robím rôzne cviky, zamerané na posilnenie nôh a stabilitu. Príliš sa tá nútená pauza vlečie. Túžobne čakám, kedy si aspoň trochu zmením stereotyp behaním. Verím, že čoskoro budú vonku príjemné teploty, zoberiem bicykel a pôjdem sa previezť do prírody. Na stacionárnom to predsa len nie je ono.
Po operácii odhadovali čas vášho návratu do zápasovej permanencie na štyri až šesť mesiacov. Ako to vyzerá momentálne?
- Nechcem nič uponáhľať. Dohodli sme sa s trénerom aj doktorom, že to v tejto sezóne siliť nebudeme. Chcel by som sa pripraviť tak, aby som sa v máji zapojil do tréningového procesu mužstva a naplno absolvoval letnú prípravu, kde by som chcel zasiahnuť aj do zápasov.
Partner zo stredu zálohy Miro Karhan vám ešte nehovoril, že mu na ihrisku chýbate?
- Nie, nie. Len sa mi smeje, že som trocha pribral. Vraví, že som širší než vyšší. Môj kondičný tréner mi však povedal, že to je klasický syndróm ničnerobenia. Vraj keď začnem naplno makať, do dvoch týždňov schudnem späť.
Partnerka sa ešte nesťažuje, že ste pričasto doma?
- Neboli sme zvyknutí byť spolu od rána do večera, keďže som stále kdesi cestoval s futbalom. Chýba mi, že si nemám, kde vybiť energiu. Preto doma niekedy cíti moju nervozitu, čo partnerka vidí.
Mladé dievčatá zo Základnej školy na Kubinovej ulici vám odkázali počas besedy, ktorú ste so žiakmi absolvovali minulý týždeň, že ste sexi. Aká bola na to odozva doma?
- S Jirkom Koubským sme sa na tom dober pobavili. Na besedy po školách sme chodievali už v Olomouci. Páči sa mi, že aj Spartak nastúpil na túto cestu. Pre deti je to dobrá vec, akcia mala úspech. Atmosféra i nálada boli veľmi dobré.
Ktorá z otázok vás najviac pobavila?
- Marošovi Černému som hneď hovoril, že sa decká určite budú pýtať aj na to, koľko zarábame a aké máme autá. Kouba sa mi zase smial, keď som dostal otázku, koľko som strelil gólov a či som rodený strelec. To fakt dalo zabrať aj mojej bránici. Vymenovával som asi pol hodiny, koľko gólov som dal... Cha-cha. O mne je známe, že som len sviatočný strelec.
Spartak nastúpi v nedeľu na pôde Slovana. S čím odprevadíte spoluhráčov na derby?
- Zaželám chlapcom veľa šťastia, aby sa im darilo. Chodievam ich povzbudiť do kabíny pred každým zápasom. Derby je veľký zápas, každý vie, čo to znamená. Verím, že budeme úspešní. Môže to byť zlomový zápas, kde sa ukáže, kto môže reálne pomýšľať na titul.
Budete duel sledovať priamo z hľadiska?
- Zrejme nie. Doma si však zápas určite pozriem v televízii. Zhruba rok a pol som nebol v rodnom Bardejove. Bude Veľká noc a to je pre mňa asi posledná šanca ísť na sviatky domov. Po sezóne asi žiadnu dovolenku nedostanem, pretože som teraz pauzoval. Chcem to využiť, aby som videl rodinu.
 


 

Lietajúca dlažobná kocka
Marek Kaščák osobne sledoval duel v Banskej Bystrici, kde spartakovci vyhrali pred týždňom 3:0. Pri odchode z mesta mal nepríjemný zážitok. „Cestoval som v aute s PR manažérom Spartaka Marekom Ondrejkom. Stáli sme na križovatke na červenej, pred nami bolo auto s trnavskými fanúšikmi. Nejaký chlap z priľahlého ostrovčeka im hodil dlažobnú kocku priamo do auta a pustil sa na útek. Keby sme tam boli o desať sekúnd skôr, tak trafí nás,“ opísal situáciu Kaščák.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Trnavský jarmok bude väčší, stánkov bude viac

Trnavský jarmok bude väčší, stánkov bude viac

Jarmok je najväčším spoločensko-kultúrnym podujatím v meste, radnici prináša desaťtisíce eur. celý článok

Futbal, 7. liga A: Dobrá Voda porazila Bučany, Pavlice vyhrali v Špačinciach

Futbal, 7. liga A: Dobrá Voda porazila Bučany, Pavlice vyhrali v Špačinciach

Líder tabuľky z Bieleho Kostola potvrdil svoje postavenie na čele tabuľky a v Suchej nad Parnou vyhral... celý článok

Futbal, 4. liga: Boleráz získal tri body v Prečíne, Borčice zakopli

Futbal, 4. liga: Boleráz získal tri body v Prečíne, Borčice zakopli

Program 4. kola štvrtej ligy severozápad odštartovali v sobotu v Jaslovských Bohuniciach. V dueli... celý článok

Victory Tip 2015

reklama

Jazierce FIAT servis Zamainterier nábytok Mäšovýroba Gašparík 480x300 Celio Bio SWAN leto Pizza Wau Unihouse Cyklojazda Smolenice 2016 Remax Bábence Sport House

reklama

Aktuálne video

Futbal, 2. a 3. liga: Juniorka Spartaka vyhrala vo Svätom Jure

Futbal, 2. a 3. liga: Juniorka Spartaka vyhrala vo Svätom Jure

Trnavčania strhli vedenie na svoju stranu v závere zápasu. pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

15°C
16°C
20°C

aktualizácia: 1:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda 2016

reklama