Pizza Exxpres 2015

reklama

Utorok 31. 3., meniny má Benjamín, zajtra Hugo.Význam mien.

Spartakovec Kaščák sa tesne vyhol letiacej dlažobnej kocke

Vydané 4.4.2012 o 16.47, autor Ján Král

Postupne sa vracia do záťaže. Marek Kaščák nútene pauzuje od jesenného duelu so Žilinou. Lekári mu diagnostikovali poškodenie zadného krížového väzu a menisku. Podstúpil operáciu a v týchto dňoch zaberá pod vedením kondičného špecialistu.

Spartakovec Kaščák sa tesne vyhol letiacej dlažobnej kocke

Marek Kaščák nohu spevňuje aj takýmito cvikmi s fitloptami. Foto: Ján Král

V čom spočíva vaša momentálna príprava?
- Posilňujem stehenné svaly, ktoré mi počas nečinnosti ochabli. Koleno sa postupne dáva dokopy. V stredu idem na kontrolu doktorovi. Vyzerá to ale, že o dva týždne by som mohol začať vyklusávať. Operačný zákrok urobili dobre, verím, že žiadne komplikácie nenastanú.
Ako vyzerá váš tréningový cyklus?
- Trikrát týždenne, v pondelok, stredu a piatok, chodím za kondičným trénerom Martinom Rusňákom do Bratislavy. Popoludnia potom trávim individuálnou zaberačkou na štadióne. V utorok, štvrtok a sobotu sa pripravujem sám podľa pokynov, aké dostanem.
O fitloptách sa vám asi už aj sníva...
- Je to veru už trochu zaberačka na hlavu. V podstate stále dokola robím veľmi podobné úkony. Veľa času trávim na stacionárnom bicykli, s fitloptami robím rôzne cviky, zamerané na posilnenie nôh a stabilitu. Príliš sa tá nútená pauza vlečie. Túžobne čakám, kedy si aspoň trochu zmením stereotyp behaním. Verím, že čoskoro budú vonku príjemné teploty, zoberiem bicykel a pôjdem sa previezť do prírody. Na stacionárnom to predsa len nie je ono.
Po operácii odhadovali čas vášho návratu do zápasovej permanencie na štyri až šesť mesiacov. Ako to vyzerá momentálne?
- Nechcem nič uponáhľať. Dohodli sme sa s trénerom aj doktorom, že to v tejto sezóne siliť nebudeme. Chcel by som sa pripraviť tak, aby som sa v máji zapojil do tréningového procesu mužstva a naplno absolvoval letnú prípravu, kde by som chcel zasiahnuť aj do zápasov.
Partner zo stredu zálohy Miro Karhan vám ešte nehovoril, že mu na ihrisku chýbate?
- Nie, nie. Len sa mi smeje, že som trocha pribral. Vraví, že som širší než vyšší. Môj kondičný tréner mi však povedal, že to je klasický syndróm ničnerobenia. Vraj keď začnem naplno makať, do dvoch týždňov schudnem späť.
Partnerka sa ešte nesťažuje, že ste pričasto doma?
- Neboli sme zvyknutí byť spolu od rána do večera, keďže som stále kdesi cestoval s futbalom. Chýba mi, že si nemám, kde vybiť energiu. Preto doma niekedy cíti moju nervozitu, čo partnerka vidí.
Mladé dievčatá zo Základnej školy na Kubinovej ulici vám odkázali počas besedy, ktorú ste so žiakmi absolvovali minulý týždeň, že ste sexi. Aká bola na to odozva doma?
- S Jirkom Koubským sme sa na tom dober pobavili. Na besedy po školách sme chodievali už v Olomouci. Páči sa mi, že aj Spartak nastúpil na túto cestu. Pre deti je to dobrá vec, akcia mala úspech. Atmosféra i nálada boli veľmi dobré.
Ktorá z otázok vás najviac pobavila?
- Marošovi Černému som hneď hovoril, že sa decká určite budú pýtať aj na to, koľko zarábame a aké máme autá. Kouba sa mi zase smial, keď som dostal otázku, koľko som strelil gólov a či som rodený strelec. To fakt dalo zabrať aj mojej bránici. Vymenovával som asi pol hodiny, koľko gólov som dal... Cha-cha. O mne je známe, že som len sviatočný strelec.
Spartak nastúpi v nedeľu na pôde Slovana. S čím odprevadíte spoluhráčov na derby?
- Zaželám chlapcom veľa šťastia, aby sa im darilo. Chodievam ich povzbudiť do kabíny pred každým zápasom. Derby je veľký zápas, každý vie, čo to znamená. Verím, že budeme úspešní. Môže to byť zlomový zápas, kde sa ukáže, kto môže reálne pomýšľať na titul.
Budete duel sledovať priamo z hľadiska?
- Zrejme nie. Doma si však zápas určite pozriem v televízii. Zhruba rok a pol som nebol v rodnom Bardejove. Bude Veľká noc a to je pre mňa asi posledná šanca ísť na sviatky domov. Po sezóne asi žiadnu dovolenku nedostanem, pretože som teraz pauzoval. Chcem to využiť, aby som videl rodinu.
 


 

Lietajúca dlažobná kocka
Marek Kaščák osobne sledoval duel v Banskej Bystrici, kde spartakovci vyhrali pred týždňom 3:0. Pri odchode z mesta mal nepríjemný zážitok. „Cestoval som v aute s PR manažérom Spartaka Marekom Ondrejkom. Stáli sme na križovatke na červenej, pred nami bolo auto s trnavskými fanúšikmi. Nejaký chlap z priľahlého ostrovčeka im hodil dlažobnú kocku priamo do auta a pustil sa na útek. Keby sme tam boli o desať sekúnd skôr, tak trafí nás,“ opísal situáciu Kaščák.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

S diskontom v Suchej nad Parnou konkuruje veľkým reťazcom: Ako to robí?

S diskontom v Suchej nad Parnou konkuruje veľkým reťazcom: Ako to robí?

Asi šesť kilometrov od Trnavy, v Suchej nad Parnou, už viac ako polrok funguje nový diskont s potravinami,... celý článok

Smrteľná nehoda gymnazistiek: Polícia obvinila šoféra autobusu

Smrteľná nehoda gymnazistiek: Polícia obvinila šoféra autobusu

Príčinou nehody bolo podľa polície práve zlyhanie vodiča. Môže dostať trest odňatia slobody na desať rokov. celý článok

Pred súd sa postavil muž, ktorý zavraždil vlastného syna

Pred súd sa postavil muž, ktorý zavraždil vlastného syna

Obžalovaný z vraždy povedal, že skutok sa stal, ale nebola to úmyselná vražda. celý článok

Victory Tip 2015

reklama

Legea Your Choice 2015 Jazierce Tanex Unihouse Diskont Suchá nad Parnou Angels 2 percenta

reklama

Aktuálne video

Trnava je čistejšia vďaka dobrovoľníkom, pomohli aj fanúšikovia Spartaka

Trnava je čistejšia vďaka dobrovoľníkom, pomohli aj fanúšikovia Spartaka

Trnavčania opäť ukázali, že sú veľkí lokálpatrioti a na svojom meste im záleží. Dobrovoľníci v sobotu... pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

N/A 8°C
N/A 5°C
N/A 7°C

aktualizácia: 23:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | Kontakty

Pocitadlo.sk