Pizza Express

Dnes je štvrtok 30. októbra 2014, meniny má Šimon(a), zajtra Aurélia. Význam mien.

Vydané 28.4.2012 o 15.19, autor Ján Král

Siahajú na titul. Starší dorastenci Spartaka pokračujú vo víťaznom ťažení. V 23. kole najvyššej súťaže zdolali Banskú Bystricu na domácej pôde 3:2 a upevnili si postavenie na čele tabuľky. Dukle ako tretiemu celku súťaže unikli už na rozdiel dvanástich bodov.

Radosť spartakovcov po góle Borisa Bališa. Na vrchu kopy autor presného zásahu. Foto: Lukáš Grinaj

Andeli prehrávali po chybe v obrane, ešte do prestávky však vyrovnal nádhernou strelou spoza šestnástky Patrik Korbelič. Po zmene strán sa presadil ranou spoza pokutového územia Boris Bališ.

Dielo skazy dokonal v 62. minúte Tomovič, ktorého priamy kop ešte tečoval do brány zadák Dukly. Duel ešte v 73. minúte zdramatizovala veľmi prísne nariadená penalta.

"Nastúpili sme v pozmenenej zostave, čo si vyžiadali tresty za karty a  zranenia. Steinhubel hral v týždni za reprezentáciu a z administratívnych dôvodov nemohol hrať do dvadsaťštyri hodín ligu," začal hodnotenie duelu tréner trnavskej devätnástky Milan Malatinský.

"Na ihrisko tak išli aj hráči, ktorí neboli úplne fit. Aj vzhľadom k tejto situácii si mužstvo za zápas zaslúži absolutórium. Boli tam, samozrejme, určité chybičky krásy. Chlapci však ukázali veľké chcenie, vypracovali sme si aj šance. Skórovať mohli Baša, Tomovič či Ba. Mančaftu patrí za výkon absolutórium," uviedol.

V ďalšom kole si jeho zverenci zmerajú v sobotu sily v Prešove. "Úplne sa nám rozpadla obrana. Erik Korbelič, Deket a Mečiar videli štvrtú žltú kartu, Djiby Ba dokonca ôsmu," povzdychol si Malatinský, ktorý skladá úspešne tím napriek úzkemu kádru.

Na domácej pôde sa mladí spartakovci predstavia opäť 12. mája proti Dubnici. Pôjde o súboj prvého s druhým, ktorý môže veľa napovedať o konečnej podobe vrchných poschodí tabuľky.

Spartak U19 - Banská Bystrica U19 3:2 (1:1)
Góly Spartaka: 25. P. Korbelič, 58. B. Bališ, 62. Tomovič
SPARTAK: Strapák - E. Korbelič, Ba, Deket, Mečiar - B. Bališ, Tomovič (90. Doka), P. Korbelič - Lichvár (82. Magdolen), Baša, Šulc