Hokejisti zo Spiša na čele s exreprezentantom Vaicom zdolali Gladiátorov

ŠPORT - Hokej | 7.10.2012, 21.19, prispievatelia

Trnavskí hokejisti potvrdili, že sa im doma príliš nedarí. V siedmom kole prvej ligy inkasovali od Spišskej Novej Vsi poltucet.

Hokejisti zo Spiša na čele s exreprezentantom Vaicom zdolali Gladiátorov

Ilustračné foto: shutterstock.com

Favorit pricestoval do Trnavy s bývalými členmi reprezentácie Ľubomírom Vaicom v útoku a Mirom Lipovským v bráne.

Hneď v úvode prvej tretiny sa v priebehu jednej minúty presadili Prokop a Jánošík, hostia viedli 0:2.

Gladiátori sa snažili o korekciu a v druhej tretine bolo stretnutie o čosi vyrovnanejšie. Spišská Nová Ves aj tak stihla pridať jeden gól. Po akcii celej formácie sa presadil Krempaský.

V poslednom dejstve už Trnavčanom dochádzali sily, za osem minút inkasovali hneď trikrát. Z toho jeden gól padol po nariadenom trestnom strieľaní. Postupne sa presadili Smotrila, Novák a opäť Prokop.

Ľubomír Vaic si síce pripísal iba jednu asistenciu, bolo ho však plné klzisko. So svojou formáciou spôsoboval trnavským obrancom poriadne starosti.

Čisté konto si Lipovský udržal až do konca. Zhruba 150 divákov sa gólu Trnavy nedočkalo.

HK Trnava – HC Spišská Nová Ves 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Góly: Prokop, Jánošík, Krempaský, Smotrila, Novák (tr. strieľanie), Prokop
Vylúčenia: 3:5 na 2 min. + Novák (10 min. os trest)
Presilovky 0:0