Trnavskí Gladiátori zdolali Liptovský Mikuláš v rozstrele

ŠPORT - Hokej | 13.10.2012, 09.30, prispievatelia

Gladiátori nezostali svojmu menu nič dlžní, zápas deviateho kola prvej hokejovej ligy s Liptovským Mikulášom dobojovali do víťazného konca.

Trnavskí Gladiátori zdolali Liptovský Mikuláš v rozstrele

Ilustračné foto: shutterstock.com

Liptáci pricestovali do Slovenského Ríma iba s tromi kompletnými formáciami, Trnavčania mali teda hneď od začiatku výhodu.

Úvod patril hosťom, keď skúsený veterán Juraj Kledrowetz otvoril skóre už po 28 sekundách.

Domáce mužstvo mohlo inkasovať v prvej tretine aj viac gólov, skvelý Patrik Rybár už ale žiadnu strelu za svoj chrbát nepustil.

Naopak, boli to  Trnavčania, ktorí využili dve presilovky zásluhou Mareka Hronca a Milana Grmana a ujali sa vedenia. V tretej časti hry zvýšili domáci na 3:1 a zdalo sa byť rozhodnuté.

Ale ani gól Mareka Lisoňa Liptákov nepoložil. Napriek ubúdajúcim silám vzápätí znížil Maroš Piatka.

O infarktový záver sa postaral hosťujúci Rado Macík keď počas hry bez brankára vyrovnal na 3:3. Do konca tretiny zostávalo iba 23 sekúnd!

V predĺžení gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy v ktorých boli úspešnejší Gladiátori.

Trnavskí hokejisti privítajú na svojom ľade v utorok 16. októbra o 17.00 lídra tabuľky z Michaloviec na čele s nestarnúcim Richardom Šechným.

HK Trnava – Liptovský Mikuláš  4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 1:2)

Góly:  Hronec, M. Grman, Lisoň, rozhodujúci sam. nájazd Dudáš – Kledrowetz, Piatka, Macík,

Za domácich premenili: Mišura, Schmidt, Dudáš.

Za hostí premenili: Poliaček, Mravec,  nepremenil Bartík

Vylúčenia: 7:10   na 2 min. + Šišmič  (10 min. os. trest)

Presilovky 2:0