Trnavskí hokejisti prekvapivo zdolali lídra ligy z Michaloviec

ŠPORT - Hokej | 16.10.2012, 21.19, prispievatelia

Prekvapenie prvej hokejovej ligy sa zrodilo na trnavskom zimáku, keď Gladiátori porazili veľkého favorita súťaže.

Trnavskí hokejisti prekvapivo zdolali lídra ligy z Michaloviec

Ilustračné foto: shutterstock.com

Vedúce mužstvo Michaloviec prišlo do Trnavy aj s dvojicou exreprezentantov Richardom Šechným a Jaroslavom Kmiťom.

Trnavčania sa v úvodnej tretine snažili držať krok, ale najmä prvá formácia hostí ukazovala svoje kvality. Paradoxne, Gladiátori udreli, keď bola na ľade prvá lajna s centrom Šechným. Dávid Schmidt sa presadil po viacerých dorážkach.

Richard Šechný bol na ploche aj pri vyrovnávajúcom góle, keď po osi Kmiť – Šechný zakončoval Žemba.

V druhej tretine sa snaha hostí o skórovanie končila na Rybárovi, domáci nevymysleli nič prevratné a skóre zostalo 1:1.

V poslednom dejstve sa hneď v úvode presadil Miroslav Uhlík a domáci viedli 2:1. Keď päť minút pred koncom poslal za Okoličányho tretí puk Marek Lisoň, väčšina prítomných divákov verila, že body zostanú doma.

Dukla v samom závere iba znížila Palovčíkom, ani hra bez brankára už hosťom vyrovnanie nepriniesla.

Trnavskí hokejisti tak dosiahli svoje najcennejšie víťazstvo v doterajšom priebehu ligy.

Najbližšie sa na trnavskom zimnom štadióne predstaví 30. októbra o 17.00 Bardejov.

HK Trnava – HK Dukla Michalovce 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: D. Schmidt, M. Uhlík, M. Lisoň – M. Žemba, M. Palovčík
Vylúčenia: 5:5
Presilovky 0:0