Hokejové derby pre Senicu, gladiátori prespali prvú tretinu

ŠPORT - Hokej | 27.10.2012, 11.35, prispievatelia

Trnavskí hokejisti zbabrali prvú tretinu, líder prvej ligy zo Záhoria kontroloval zápas až do konca a vyhral nad gladiátormi 5:3.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Trnavčania cestovali na ľad Dukly ambiciózne naladení, to im však vydržalo iba prvých desať minút stretnutia. Bývalý kapitán Trnavy Martin Čunderlík otvoril skóre v polovici prvej tretiny.

Ďalšie dva kúsky z hokejok Štetinu a Šedivého rozhodli o smerovaní zápasu. O „autobusových nohách“ trnavských hráčov nemôže byť ani reč, keďže do Senice to majú iba štyridsať kilometrov.

Až za stavu 4:0, keď gól dosiahol senický Vaškovič, sa prebrali aj strelci Trnavy a Martin Baran znižoval v závere druhej tretiny.

Na obrat stavu už nestačilo ani víťazstvo v tretej tretine 2:1. Seničania si vedenie postrážili, všetky body zostali na Záhorí.

Najbližšie sa na trnavskom zimnom štadióne predstaví 30. októbra o 17.00 Bardejov.

HC Dukla Senica – HK Trnava 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Góly: Čunderlík, Štetina, Šedivý,Vaškovič – Baran, Hluch, Daráš
Strely: 33:24
Vylúčenia: 2:3
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali : Valachovič – Polakovič, Otrubčák
Diváci: 724
Senica: Peksa – Škápik, Reismuller, Šedivý, Salajka, Janík, Reho, Betko, Slovák, Vaškovič, Surovka, Kocák, Mikolášek, Hreus, Lantoš, Štetina, Čunderlík, Cibulka, Rajčák, Vereš, Dubec
Trnava: Rybár (Petrovič) – Poláček, Zahumenský, Lupták, Grman, Demo, Hronec, Hano, Šišmič, Dudáš, Schmidt, Jančovič, Rybárik, Hudek, Baran, Lisoň, Uhlík, Daráš, Faktor, Hluch, Rosa