Gladiátori premrhali trojgólový náskok, prehrali po predĺžení

ŠPORT - Hokej | 29.10.2012, 10.29, prispievatelia

V 14. kole prvej hokejovej ligy sa trnavskí gladiátori predstavili u nováčika v Prievidzi. Dobre rozbehnutý zápas však stratili, prehrali po predĺžení.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Trnavskí hokejisti vyhrávali nad posledným celkom ligy po prvej tretine 4:1, keď všetky góly padli pri nerovnovážnom stave hráčov na ľade. Za hostí skóroval ostrostrelec Marek Lisoň a dva razy Martin Baran.

V druhej tretine Prievidza znížila po druhom góle Ramona Keratu. V úvode tretej časti hry sa podarilo dať gól aj Zahumenskému a domáci boli zrelí na uterák.

Trnavský náskok ale najskôr znížili Viedenský a Paulík, Milan Jonák napokon minútu a pol pred koncom vyrovnal.

Muselo sa predlžovať a v čase 62:59 rozhodol domáci obranca Kristián Šimo. Trnavčania cestujú domov s jedným bodom a myšlienkou na zbabraný zápas.

Napraviť chuť si môžu doma, keď sa na zimnom štadióne predstaví 30. októbra o 17.00 Bardejov.

MŠHK Prievidza – HK Trnava 6:5pp (1:3, 1:1, 3:2 – 1:0)
Góly: Kerata 2, Viedenský, Paulík, Jonák, Šimo - Lisoň, Baran 2, Rybárik, Zahumenský
Strely: 42:36
Vylúčenia: 8:9
Presilovky: 2:3
Rozhodovali : Majling, Vyoral, Frimmel
Diváci: 231
Prievidza: Belák – Reitmayer, Chromý, Bátora, Jaško, Majer, Šimo, Líška – Kerata, Mendel, Raček, Švenda, Mach, Viedenský, Jonák, Slávik, Paulík, Penák, Kováč, Sekera
Trnava: Petrovič – Poláček, Zahumenský, Hronec, Grman, Demo, Lupták, Hano, F. Jančovič – Dudáš, Schmidt, D. Jančovič, Uhlík, M. Baran, Rybárik, Lisoň, Hluch, Daráš, Faktor, Hubek, Rosa

1. HC Dukla Senica 14 10 3 0 1 66 : 39 36
2. HK Dukla Michalovce 14 9 2 1 2 68 : 37 32