Mladé trnavské basketbalistky vypálili rybník Bratislavčankám

ŠPORT - Basketbal | 26.11.2012, 10.05, prispievatelia

Mladé trnavské basketbalistky Slávie Trnava cez víkend excelovali. V Bratislave vyhrali všetky štyri zápasy.

Ilustračné foto: shutterstock.com

V hlavnom meste sa darilo minibasketbalistkám aj kadetkám.

Staršie minibasketbalistky
BK Petržalka - BK AŠK Slávia Trnava 24:26 (6:2, 8:4, 8:6, 2:14)
Body: Ciuttiová 7, Zaťková 5, Prochyrová 4, Slivová 3, Pavlechová 3, Glosová 2, Heliová 2

V tejto vekovej kategórii - dievčatá narodené v r. 2001 a 2002 to bolo ich prvé víťazstvo v súťaži a práve na horúcej pôde Petržalky. O výsledku rozhodla posledná štvrtina, ktorú Trnavské dievčatá vyhrali 14:2 a v napínavom závere víťazstvo o dva body udržali.

Komentár tréneriek (Vysudilová, Belková): „V sobotu pred obedom naše staršie minibasketbalistky nastúpili na svoje ďalšie dva zápasy v Petržalke. Našim tajným želaním bolo, aby si baby konečne odniesli svoje prvé dve víťazstvá. Už rozcvička nasvedčovala tomu, že Petržalka bude súper, s ktorým by mohli odohrať vyrovnanú partiu.

V náš prospech hralo aj to, že nás opäť posilnila Saška Ciuttiová. V prvom zápase sme síce prehrali prvé tri štvrtiny, ale stále sme sa bodovo držali súpera a celkovo sme do štvrtej štvrťky nastupovali s desaťbodovým mankom.

To je pri dobrej streľbe v basketbale zanedbateľné, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Babám sa podarilo inkasovať v poslednej štvrtine iba jeden kôš a dať 14 bodov, čím predbehli súpera a zaslúžene vyhrali 26:24.“

Staršie mini - druhý zápas:
BK Petržalka - BK AŠK Slávia Trnava 22:23 ( 2:9, 10:2, 9:2, 1:10),
Body: Ciuttiová 13, Prochyrová 4, Glosová 4, Pavlechová 2

Po lepšom vstupe do druhého zápasu sa Trnavčankám prestalo dariť v druhej a tretej štvrtine strelecky, no všetko zmenila, podobne ako v prvom zápase posledná - štvrtá štvrtina,ktorú vyhrali 10:1 a celý zápas vyhrali znovu tesne o jeden bod.

Komentár tréneriek (Vysudilová, Belková): „Do druhého zápasu, teraz už povzbudené prvým víťazstvom, sa nastupovalo babám lepšie, o čom svedčí aj stav prvej štvrtiny, ktorú sme vyhrali 9:2. V druhej a tretej štvrtine sa nám prestala dariť streľba a veľakrát sme zbytočne prišli o lopty.

Posledná štvrtina bola znovu v našej réžii a baby ju vyhrali 10:1. Pritom ešte 30 sekúnd pred koncom sme prehrávali o jeden bod. Saška vybojovala loptu a následným rýchlym protiútokom dala z dvojtaktu rozhodujúci kôš a naše minibasketbalistky si odniesli svoje prvé dve cenné výhry.

Aj z pohľadu diváka išlo o naozaj pekné dva zápasy, v ktorých sme síce prehrávali, ale dokázali sme výsledok otočiť, aj keď v obidvoch prípadoch išlo o infarktové situácie, keďže sa nám stav zápasov podarilo otáčať až v posledných sekundách.

Na záver treba dodať, že všetky baby by si mali uvedomiť, že ak chcú vyhrávať častejšie, musia o každú loptu bojovať a nečakať, že k nim sama spadne a v každej situácii sa musia pobiť, ako len vedia. Na ihrisku v oboch zápasoch jednoznačne vynikali Saška Ciuttiová a Lucka Pavlechová.

Saška dala pre nás veľmi dôležité a rozhodujúce koše a Lucka vynikala nad ostatnými svojou bojovnosťou a ochotou získať každú loptu, čo sa jej aj darilo a veľmi, tak ako Saška, pomohla k celkovému výsledku 23:22.“

KADETKY
Slovan Bratislava "B"- BK AŠK Slávia Trnava 38:111 (24:56)
body : Krajčovičová 25, Simeonová 24, Fodorová 21,Kučerková 16, Szilvásová 15,Šústová 6,Hujsiová 2, Orlická 1

Od začiatku zápasu nebolo pochýb o víťazstve favorizovaných Trnavských dievčat. S chuťou sizahrali, zastrieľali a jednoznačne vyhrali.

Slovan Bratislava "A" - BK AŠK Slávia Trnava 48:108 (23:55)
body : Krajčovičová 26, Fodorová 25, Simeonová 15, Šústová 12, Kučerková 10, Szilvásová 9, Hujsiová 8, Orlická 2, Kristová 1.

V nedeľnom doobednom zápase sa dievčatá ťažšie rozbiehali, no napokon v druhej časti prvej štvrtiny nabehli na svoj výkon zo soboty a rozstrieľali aj "áčko" Slovana o 60 bodov.

Po týchto víťazstvách trnavské kadetky už postúpili do nadstavbovej časti, ktorá začne v januári 2013 a kde si zahrajú v skupine najlepších ôsmych tímov na Slovensku o titul majsteriek Slovenska v tejto vekovej kategóŕií.