Gladiátori v neuveriteľnom závere otočili zápas proti Liptákom

ŠPORT - Hokej | 19.12.2012, 09.46, prispievatelia

Dlhých 173 minút trvalo, kým sa trnavskí diváci dočkali gólu. Hokejisti fantastickým finišom zdolali favorita z Liptovského Mikuláša. Tri góly strelili za štyri minúty.

Gladiátori v neuveriteľnom závere otočili zápas proti Liptákom

Ilustračné foto: shutterstock.com

Úvod zápasu bol v réžii hostí, čo sa prejavilo v jedenástej minúte, keď skóre otvoril Peter Bartík. Aj po inkasovaní sa domáci snažili chýbajúcu kvalitu dohnať rýchlosťou a bojovnosťou.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, Hála však mužstvo podržal a neinkasoval. Keďže strelecká nemohúcnosť bola na domácich hokejkách naďalej skončila sa druhá časť hry bez gólov.

Prebiehala polovica tretej tretiny a hostia zvýšili svoje vedenie, keď sa presadili hráči ich prvého útoku. Spolupráca Bartík – Paukovček zaúradovala a zdalo sa byť rozhodnuté - 0:2.

V čase 53:05 znížil Dalimír Jančovič, keď dotlačil puk do brány po nenápadnej akcii Dudáša. Práve takýto „nijaký“ gól Trnavčania potrebovali k nájdeniu streleckej formy.

Na tabuli svietil čas 54:01 a Martin Baran dal po prihrávke od Lisoňa vyrovnávajúci gól. Po jeho strele skončil puk aj s trochou šťastia za brankárom Palkom, keďže Poláček výborne clonil pred bránou - 2:2.

Tréner hostí si po rýchlych góloch zobral oddychový čas, aby schladil trnavské strelecké hody. Gólostroj sa zastavil iba na necelé tri minúty a Trnava už viedla.

Reho vystrelil, brankár Palko vyrazil iba pred seba, čo využil Michal Dudáš a dokázal puk usmerniť do siete. Diváci boli vo vytržení, ozývalo sa skandované povzbudzovanie. Tréner hostí odvolal svojho gólmana, ale ani hra bez brankára hosťom nebola nič platná.

Tri body si pripísali Trnavčania a hráči Liptovského Mikuláša si asi užili ostré slová trénera v kabíne.

V piatok sa trnavskí hokejisti predstavia doma proti Michalovciam. Duklu bude viesť veterán Richard Šechný.

HK Trnava – MHk Liptovský Mikuláš 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly: Jančovič, M. Baran, Dudáš – Bartík, Paukovček
Strely: 44:29
Vylúčenia: 2:3
Presilovky: 0:0
Rozhodovali : Bundil – Šťastný, Kováč
Diváci: 164
Trnava: Hála – Hluch, Reho, Zahumenský, Poláček, Demo, Hronec, Lupták, Šišmič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Rybárik, M. Baran, Achs, Lisoň, Hubek, Daráš, Bohunický, Uhlík, Rosa
Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Kledrowetz, Mezovský, Galko, Kuric, J. Bača, Sajko – Bartík, Paukovček, Macík, Kuric, Mravec, Kubáň, Fabo, Kubovčík, Poliaček, Laco, Lištiak, Kabáč