Hokej: Na zápase Trnava - Michalovce sa strhla hromadná bitka

ŠPORT - Hokej | 22.12.2012, 12.12, prispievatelia

V divokom zápase mohli diváci vidieť až 11 gólov. Kvalitu na svojej strane preukázali hostia, keď základy svojho víťazstva položili už v prvej tretine.

Domáce mužstvo neviedol tréner Hrnčár, pretože bol s reprezentáciou do 16 rokov na zraze. Nahradil ho Rudolf Macko a účinkovanie v úlohe trénera mu nevyšlo podľa predstáv.

Skóre zápasu otvoril v polovici prvej tretiny kapitán Michalovčanov Richard Šechný, keď ukázal svoj prehľad v hre a presadil sa v početnej výhode.

Odpoveď domácich prišla nečakane rýchlo. O minútu a pol sa vo vlastnom oslabení dostal do úniku Dávid Schmidt a skóroval. V tej istej presilovke dali gól aj hostia 41 sekúnd po vyrovnávajúcom góle strhol vedenie na stranu Michaloviec Peter Cmorej.

O osude prvej tretiny rozhodli dva zlepené góly hostí v rozmedzí 26 sekúnd. Strelcami boli Cmorej a Linet, ktorému prihrával bývalý trnavský hráč Anton Čavrk. Tréner Macko si zobral oddychový čas, aby zastavil gólostroj hostí.

V druhej časti hry bol trend rovnaký, keď hostia mali prevahu a Trnavčania to skúšali z protiútokov. V 23. minúte sa presadil agilný Jaroslav Kmiť, ktorého bolo plné klzisko - 1:5.

Domáci hokejisti odpovedali ako inak, vo vlastnom oslabení, keď opäť unikol Schmidt. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, keď aj tretí gól domácich padol vo vlastnom oslabení. A opäť prišla rýchla odpoveď Michaloviec, konkrétne z hokejky Ivana Zorvana po prihrávke od Lineta – 3:6.

Záverečnú tretinu začali lepšie domáci hráči, keď sa po tlaku presadil Daniel Rosa a dal svoj druhý gól v stretnutí. To už v bráne Trnavy nestál Miro Hála, ale Dávid Jančovič. Michalovčania sa už netlačili do útočenia, nebezpečný bol najmä už spomínaný Jaro Kmiť.

Minútu pred koncom tretiny sa domáci rozhodli pre hru bez brankára, čo potrestal skúsený Slavomír Vorobel.

Pár sekúnd pred záverom sa strhla hromadná bitka formácií, ktoré boli na ľade. Hosťujúci Maroš Žemba išiel do kabín s poriadne krvavou tvárou. Rozhodcovia rozdali po dva tresty do konca zápasu a záverečné sekundy sa iba dohrali.

Najbližšie sa Gladiátori doma predstavia až 8. Januára proti Senici.

HK Trnava – HK Dukla Michalovce 4:7 (1:4, 2:2, 1:1)
Góly: Schmidt 2, Rosa 2 – Šechný, Cmorej 2, Linet, Kmiť, Zorvan, Vorobel
Strely: 38:36
Vylúčenia: 10:14 Navyše Rybárik, Demo 5 min. + DKZ a Žemba, Chovan 5 min. + DKZ
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 3:1
Rozhodovali : Bundil - Tvrdoň, Drblík
Diváci: 210
Trnava: Hála, Dávid Jančovič – Hluch, Reho, Poláček, Zahumenský, Hronec, Demo, Šišmič, Lupták – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Lisoň, M. Baran, Rybárik, Bohunický, Hubek, Bachratý, Rosa, Uhlík, Faktor
Michalovce: Kurali – Vorobel, Šeliga, Rusnák, Žemba, Chovan, Hrubý, Gavura – Fajčák, Šechný, Drotár, Kmiť, Palovčík, Cmorej, Čavrk, Linet, Zorvan, Banovský, Šimčák, Čížek.