Hokejisti vyhrali v Topoľčanoch a stále im patrí ôsma priečka

ŠPORT - Hokej | 5.1.2013, 20.04, prispievatelia

Trnavskí hokejisti sa po ligovej pauze predstavili u tabuľkového suseda z Topoľčian. Gladiátori pricestovali do Topoľčian so štyrmi formáciami. Bol to jeden z faktorov, čo napokon rozhodol.

Hokejisti vyhrali v Topoľčanoch a stále im patrí ôsma priečka

Ilustračné foto: shutterstock.com

Skóre otvoril na začiatku šestnástej minúty prvej tretiny Ján Bohunický a Trnava viedla 1:0. Vzápätí prišiel trest pre striedačku za príliš veľa hráčov na ľade, ale hostia ju prečkali a vyhrali prvú časť hry.

Po návrate z kabín hrali domáci oslabení o dvoch hráčov, Trnavčania šancu na zvýšenie nevyužili. Približne v polovici tretiny nariadil rozhodca Fridrich trestné strieľanie pre domácich. Hákovaním sa previnil Michal Šišmič.

Trnavský gólman Miroslav Hála si s nájazdom však poradil a naďalej držal čisté konto. Domáci krátko potom využili presilovku, Maroš Goga vyrovnal na 1:1. Remízový stav trval iba štyri minúty a Viliam Daráš poslal hostí opäť do vedenia.

To neuniesol brankár domácich Hippík a dostal desať minútový osobný trest za nešportové správanie.

V štvrtej minúte záverečnej tretiny si trojica Martin Baran, Ján Bohunický a Viliam Daráš spoluprácu zopakovali a posledne menovaný dal svoj druhý gól stretnutia – 1:3. Žochári sa už na zníženie či vyrovnanie nezmohli a stav zápasu uzavrel 18 sekúnd pred koncom na 1:4 Dávid Schmidt.

Ján Bohunický bol pri všetkých góloch Trnavy, keď jeho bodová bilancia znie 1+3.

Najbližšie sa Gladiátori doma predstavia už 8. januára o 17.00 proti Senici.

HC Topoľčany – HK Trnava 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: Goga – Daráš 2, Bohunický, Schmidt
Strely: 29:38
Vylúčenia: 8:8 Navyše Hippík,Petrina, Goga 10 min.
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali : Fridrich – Šťastný, Návratek
Diváci: 730
Topoľčany: Hippík – Guričan, Kopecký, Petrina, Chrkavý, Tartaľ, Belianský, Pätoprstý, Pekarčík – Goga, Drahovský, Bystričan, Gráčik, D. Mihalik, Tvrdík, Bednárik, Uhrík, Klačanský, Laššo, M. Mihálik, Šimurka
Trnava: Hála – Reho, Dudáš, Zahumenský, Poláček, Demo, Hronec, Grman, Šišmič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Bohunický, M. Baran, Daráš, Uhlík, Hluch, Rosa, Achs, Hubek, Faktor