Mladí gladiátori vybojovali na medzinárodnom Swan cup-e bronz

ŠPORT - Hokej | 10.1.2013, 20.30, Ján Král

V slovenskom Ríme vyrastajú šikovní hokejisti. Na medzinárodnom turnaji Swan cup 2013, ktorý sa uskutočnil v úvode januára na trnavskom zimnom štadióne, obsadili v konkurencii šestnástich tímov výborné tretie miesto.

V súboji o bronz porazili Prešov tesne 8:7. Na podujatí sa v drese gladiátorov predstavili chlapci zo športových hokejových tried.

Prvenstvo si odniesli mladíci z Martina, ktorí vo finále zdolali Havířov 4:3. Svoje kvality predviedli Martinčania už v základnej skupine, ktorú tiež s prehľadom vyhrali.

Zápasy o umiestnenie:
o 7. miesto: Vienna Tigers - Skalica 9:6
o 5. miesto: Topoľčany - Trenčín 2:3
o 3. miesto: Trnava - Prešov 8:7
Finále: Havířov - Martin 3:4

Individuálne ocenenia celého turnaja:
- najlepší brankár – Tomáš Trvaj (Havířov)
- najlepší obranca – Dalibor Špinler (Prešov)
- najlepší útočník – Alex Kupka (Trnava)
- najproduktívnejší hráč – František Smidžár (Martin)

Individuálne ocenenia v súťažiach:
- najrýchlejší hráč – Adam Lukošík (Prešov)
- najlepší brankár – Selma Lugin (Viedeň)
- najzručnejší hráč – Jakub Gaťár (Topoľčany)
- najlepší zakončovateľ – Jan Stromko (Havířov)
- štafeta 4-krát jedno kolo – Matúš Lehotský, Matúš Poklemba, Dominika Sedláková, Kristián Tomáško (Trenčín)