Mladíci z dvadsiatky porazili trnavských hokejistov po nájazdoch

ŠPORT - Hokej | 17.1.2013, 21.21, prispievatelia

Nahustený program si vybral svoju daň. Gladiátori odohrali tretí zápas v priebehu týždňa bez plného bodového zápisu. O body ich obrali aj mladíci z reprezentácie.

Mladíci z dvadsiatky porazili trnavských hokejistov po nájazdoch

Hála zasahuje pred Petrášom. Foto: Dominika Hadzušová

Novovznikajúca reprezentácia do 20 rokov pricestovala do Trnavy s tromi formáciami a po troch zápasoch v troch dňoch. Skóre stretnutia otvoril v presilovke Martin Baran a favorit z Trnavy viedol 1:0.

Napriek možnostiam na oboch stranách sa prvá časť hry skončila bez ďalších zmien stavu.

V úvode druhej tretiny rozhodca nariadil trestné strieľanie v prospech Trnavy. Patrik Hubek skúsil predviesť divákom „blafák a la Forsberg“, ale puk mu ušiel mimo bránu.

Hostia mohli vyrovnať na konci tretiny, Miro Hála však zasiahol a ramenom vyrazil puk smerujúci do brány.

Strelecká nemohúcnosť gladiátorov v zápase pokračovala, za čo prišiel trest, keď mladíci využili ponúknutú presilovku po faule Rybárika. Juraj Milý dorazil strelu Žilku za Hálov chrbát - 1:1.

O osude zápasu nedokázali rozhodnúť strelci a prišlo na rad predĺženie. Trnavčania ponúkli svojmu súperovi dvojminútovú presilovku, ale ani napriek oddychovému času ju hostia nevyužili.

V samostatných nájazdoch uspel iba hosťujúci Samuel Petráš a rozhodol o extra bode pre HK Orange 20.

HK Trnava – HK Orange 20 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1)
Góly: M. Baran – Milý, sam. rozhodujúci nájazd Petráš
Strely: 36:32
Vylúčenia: 7:5
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali : Novák – Valo, Kuník
Diváci: 196
Trnava: Hála – Poláček, Zahumenský, Reho, Hluch, Hronec, Rosa – Daráš, M. Baran, Rybárik, Bohunický, Schmidt, Melichár, Uhlík, Hubek, Grman, R. Baran, Bachratý, Faktor
HK Orange: Kompas – Dubeň, Rusina, Dinda, Černák, Rosandič, Bačík, Tomko, Hochel – Ján Pardavý ml., Šiška, Kolena, Žilka, Horvát, Milý, Predajnianský, Petráš, Ambroz