Konečne výhra! Trnavskí hokejisti porazili doma Prešov

ŠPORT - Hokej | 22.1.2013, 21.27, prispievatelia

V 39. kole hokejovej prvej ligy pricestoval do Trnavy Prešov a domáci ukončili sériu bez výhry. Milan Grman jeden gól dal a na dva prihral. Do konca základnej časti súťaže zostáva päť kôl a Trnavčania sú na priebežnom siedmom mieste.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Úvod zápasu nevyšiel domácim podľa predstáv a k dvojminútovému trestu dostal Boris Zahumenský aj osobný desaťminútový. Po ubránení oslabenia sa po chybe hostí dostal k puku Milan Grman a prekonal Kmeťa.

V priebehu tretiny sa do dobrej šance dostal ešte aj Viliam Daráš, ale z bezprostrednej blízkosti neprekonal prešovského gólmana. Trnava v závere ubránila aj druhú oslabovku a tretina sa skončila najtesnejším rozdielom v prospech domácich.

Prostredná časť hry vyšla Gladiátorom na výbornú, keď Marek Lisoň strelou z pravého kruhu prekonal Kmeťa a potvrdil povesť kanoniera svojho tímu. O dve minúty mohlo byť znížené, ale dvoch osamotených hráčov Prešova vychytal Hála.

V 26. minúte domáci zvýšili na 3:0. Po prečíslení Trnavy sa strela Zahumenského dostala pred Milana Grmana, ten však nedokázal skórovať. Podarilo sa to až Jaroslavovi Rybárikovi, ktorý prehodil ležiaceho brankára.

Presne v polovici stretnutia si potlesk vyslúžil Miro Hála, keď pekne vyrazil strelu Leskovjanského a držal čisté konto.

V úvode tretej časti hry znížil hosťujúci Filip Macejka a Prešov mal znovu o čo hrať. Kristián Grman predviedol súperovi klasický kanadský bodyček, no rozhodca ho odmenil dvomi minútami.

Osem minút pred koncom stretnutia nariadil rozhodca Hauko trestné strieľanie za podrazenie Kadlubiaka. Viliam Daráš prekonal Kmeťa po pomalom nájazde a bekhendovom zakončení - 4:1.

Hostia sa nepokúsili ani o hru bez brankára, Trnavčania sa tešili konečne z plného bodového zisku.

HK Trnava – HC 07 Prešov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: Grman, Lisoň, Rybárik, Daráš - Macejka
Strely: 30:42
Vylúčenia: 5:2
Presilovky: 0:0
Rozhodovali : Hauko – Tvrdoň, Kuník
Diváci: 199
Trnava: Hála – Poláček, Zahumenský, K. Grman, Reho, Hluch, Hronec, Demo, Šišmič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Lisoň, M. Grman, Rybárik, Daráš, Melichár, Rosa, Domaev, Hubek, Bachratý
Prešov: Kmeť – Varga, Hopkovič, Sabol, Loydl, Kadlubiak, Matějíček, Hajduk – Segľa, Caban, Macejka, Leskovjanský, Gavač, Románek, Kivader, Kubus, Schneider, Mikuš, Tomčák