Trnavskí hokejisti podľahli na ľade Spišskej Novej Vsi

ŠPORT - Hokej | 26.1.2013, 08.21, prispievatelia

V 40. kole prvej hokejovej ligy cestovali Trnavčania na ľad Spišskej Novej Vsi. Favorit nezaváhal a všetky tri body zostali na Spiši. O play – off sa bude bojovať v utorok v Trnave.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Prvá tretina zápasu bola vyrovnaná až do momentu, keď domáci hokejisti skórovali vo vlastnom oslabení zásluhou kapitána Krempaského.

V závere prvej časti hry dokázali gladiátori ešte ubrániť oslabenie o dvoch mužov.

Domáci postavili iba tri formácie, hostia takmer kompletné štyri. Puk bol aj tak viac času na hokejkách Spišiakov. V 29. minúte opäť udreli domáci a bolo 2:0. S veľkou dávkou šťastia poslal puk pomedzi Hálove betóny Klinga.

O tri minúty domáci už viedli 3:0, keď chybu trnavskej obrany na modrej čiare vystihol Gonda a pohotovo zakončil. V závere tretiny mohli diváci vidieť ešte dve malé šarvátky a vylúčenia na oboch stranách.

Trnava sa gólovo presadila až v 49. minúte, keď Milan Grman tretím pokusom v dostal puk za Kotvana. Odpoveď domácich prišla o tri minúty. Z rýchleho protiútoku sa presadil Kohutiar a stav skóre ukazoval 4:1.

V 57. minúte si puk zobral Miroslav Uhlík, prešiel cez celú dĺžku klziska a parádne zakončil. Peknému momentu zatlieskali aj domáci fanúšikovia. Trnavčania skúsili hru bez brankára, na zvrat už nebol priestor a stretnutie sa skončili v pomere 4:2.

V utorok sa na trnavskom ľade predstaví priamy súper o play – off Detva. Oba celky majú rovnaký počet bodov.

HK Spišská Nová Ves – HK Trnava 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: Krempaský, Klinga, Gonda, Kohutiar – M. Grman, Uhlík
Strely: 35:42
Vylúčenia: 6:6
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali : Vojtek- Vyšný, Pavela
Diváci: 164
Spišská Nová Ves: Kotvan – Novák, Horváth, Malina, Džerenga, Vasylyev, Nitriansky – Jánošík, Klinga, Krempaský, Findura, Prokop, Homa, Hamrák, Gonda, Kohutiar
Trnava: Hála – Holenda, Reho, Poláček Zahumenský, Demo, Hronec, Šišmič – Dudáš, Schmidt, D. Jančovič, Lisoň, M. Grman, Daráš, Uhlík, Hluch, Rosa, R. Baran, Melichár, Faktor