Trnavskí hokejisti prehrali dôležitý zápas proti Detve

ŠPORT - Hokej | 30.1.2013, 08.32, prispievatelia

Po slabom výkone si hostia odviezli víťazstvo, Trnava stráca na miestenku do vyraďovacích zápasov tri body.

Momentka zo zápasu s Detvou. Foto: Dominika Handzušová

Zápas bol od začiatku poznačený nervozitou na oboch stranách. Paradoxne, rozhodca Novák neudelil ani jeden dvojminútový trest. Skóre otvoril hosťujúci Martin Trochta, keď gladiátori stratili puk vo vlastnom pásme.

V úvode druhej časti hry sa blysol Hála, keď zlikvidoval niekoľko striel v krátkom slede. Obe mužstvá si postrážili svoje oslabenia a zápas bol vyrovnaný. V 38. minúte sa po chybe Poláčeka dostala Detva do prečíslenia, strelu Kanaeta ešte Hála zneškodnil, ale dorážka Trochtu už skončila v sieti – 0:2.

Po dvoch minútach hrala Trnava presilovku a sedem sekúnd pred koncom tretiny Dalimír Jančovič dorazil puk za brankára Detvy - 1:2.

Osem minút po začiatku tretej časti hry prenikol do obranného pásma Trnavy Martin Štepán, obišiel obrancu a blafákom dostal puk popod Hálu do siete – 1:3.

Zostávalo desať minút hry a Marek Lisoň dostal osobný trest za pokus o potýčku. Šance domácich na zvrat či vyrovnanie boli už iba teoretické. Detva vyfasovala dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade, ale domáci nedokázali ani len znížiť.

Skúšali aj hru bez brankára, tri body si však odnášajú hostia. Strata Trnavy na play – off je trojbodová, rozhodne sa v zostávajúcich troch kolách.

HK Trnava – HC 07 Detva 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: Dal. Jančovič – Trochta 2, Štepán
Strely: 35:42
Vylúčenia: 2:5, navyše Lisoň 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 1:0
Rozhodovali : M. Novák – Adamec, Mĺkvy
Diváci: 210
Trnava: Hála – Hluch, Reho, Zahumenský, Holenda, Poláček, Hronec, Hano, Demo – Lisoň, Schmidt, Dal. Jančovič – Dudáš, M. Baran, Rybárik, Bohunický, Grman, Daráš, Uhlík, Hubek, Rosa
Detva: Škrečko – Hataš, Špila, Neumann, Pač, Hrčka, Gutwald, Nemček – Buda, Srnka, Hegyi, Štepán, Mahdalík, Kanaet, Šúrek, Trochta, Petro, Menton, Kamzík