Hokejisti prehrali na Liptove a play–off si zrejme nezahrajú

ŠPORT - Hokej | 2.2.2013, 15.17, prispievatelia

Strata šiestich bodov na ôsmu priečku dostáva šance o vyraďovacie zápasy do roviny teórie. Hrajú sa posledné dva zápasy, gladiátori sa predstavia v Michalovciach a doma proti Topoľčanom.

Hokejisti prehrali na Liptove a play–off si zrejme nezahrajú

Ilustračné foto: shutterstock.com

V úvode stretnutia hrali domáci presilovku a František Poliaček porazil puk do brány po akcii Kubáňa. Po tridsiatich sekundách gladiátori vyrovnali, po vhadzovaní sa presadil Marek Hronec.

Po vyrovnaní mali viac z hry domáci hokejisti, Hála vychytal tri čisté šance, no v 17. minúte nestačil na blafák Lukáša Paukovčeka - 2:1.

Druhá časť hry bola vyrovnaná, až do 37. minúty keď vedenie domácich navýšil Peter Bartík. Trnavčania neskôr oslabenie o dvoch hráčov a druhá tretina sa skončila.

Zníženie na rozdiel jedného gólu prišlo až v 48. minúte, keď Dalimír Jančovič prepasíroval puk za brankára Palka. Odpoveď prišla o päť minút, na rozdiel dvoch gólov zvýšil Jozef Fabo.

Šance na body pre hostí zvýšil svojím gólom Michal Dudáš, po tom čo využil presilovku.

V závere si tréner gladiátorov vzal oddychový čas, na vyrovnanie už nebolo dosť času a body zostali na Liptove.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Trnava 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: Poliaček, Paukovček, Bartík, Fabo – Hronec, Jančovič, Dudáš
Strely: 43:38
Vylúčenia: 7:7, navyše Paukovček a Lisoň 10 min. osobný trest
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali : Matula – Nosek, Gajan, Findura (video rozhodca)
Diváci: 280
Liptovský Mikuláš: Palko – Klepáč, Galko, Holiga, Kledrowetz, Bača, Sajko – Bartík, Paukovček, Poliaček, Kubovčík, Matejka, Kubáň, Jonák, Piatka, Fabo
Trnava: Hála – Reho, Poláček, Macháč, Zahumenský, Demo, Hronec, Hano, Šišmič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Lisoň, M. Baran, Daráš, Uhlík, Hluch, Rosa, Faktor, Grman, Bohunický