Trnavskí florbalisti nestačili na súpera Seahorses Bratislava

ŠPORT - Florbal | 12.2.2013, 10.58, prispievatelia

Florbalisti FBC 11 Trnava si zmerali sily so Seahorses Bratislava. Súperovi podľahli 4:5.

Trnavčania boli po zápase smutní. Stratili vyhraný zápas. Foto: archív klubu

Klub so solídnou históriou okúsil aj extraligu, ale ako každý menší klub, utrpel stratu po tom ako mnohí hráči ukončili štúdium na vysokej škole alebo boli pohltení inými tímami.

Nasledoval voľný pád až do tretej najvyššej súťaže, kde okupujú stred tabuľky. Vyrovnanú partiu však stále vedia odohrať aj so silnejšími súpermi.
Trnava sa v zápase musela zaobísť bez svojich opôr Matúša Vantu, Dalibora Škrabala, Jakuba Fačkovca, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť zápasu v Malackách.

Navyše, vďaka plesovej sezóne v Mestskej športovej hale Trnava je FBC 11 už takmer dva týždne bez spoločného tréningu.

V prvej tretine sa Trnava chopila oprát a od začiatku stretnutia vyvíjala tlak. Napriek tomu vsietil úvodný gól súper po nedorozumení v trnavskej obrane.

Na začiatku druhej tretiny FBC 11 pokračovali v solídnom výkone a v územnej prevahe, avšak kombinácie a ani streľba neboli ani zďaleka na takej úrovni ako v domácich zápasoch.

Po dvoch rýchlych zásahoch sa Trnavčania ujala vedenia 4:1. Tím Seahorses vtedy stratil zábrany a zlepšil svoju hru, čo vyústilo až do gólu na 4:2 dve minúty pred koncom druhej tretiny.

Navyše Boris Sztruhár utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela a v tomto zápase už nenastúpil.

Tretia tretina bola pre Trnavu ako začarovaná. V ofenzívnej činnosti sa vytratila iskra aj šťastena, a takisto sa so zvýšenou aktivitou súpera kopili aj hrúbky v obrane.

Ťažko hodnotiť tragický výkon Trnavy, treba pochváliť súpera, ktorý ukázal všetko to čo FBC 11 nie: pevnú vôľu, rozumnú obranu a hlavne kolektívneho ducha a schopnosť zvýšiť tempo a zlepšiť hru aj v strede zápasu.

Trnava podľahla 4:5 a svoje kvality bude mať možnosť dokázať už najbližšiu nedeľu 17. februára o 10:00 v domácej odvete v MŠH Trnava.

ŠK Seahorses Bratislava - FBC 11 Trnava 5:4 - (1:2, 1:2, 3:0)

Zostava: Brankár - Jaroslav Švec, útok - Sztruhár - Vanta Matej - Matuška, Duran - Tisoň - Babčan/ Mahaj , obrana - Balák - Naništa, Zelenák - Žilinčík

Body: Vanta Matej 0+2, Duran 1+1, Naništa 1+0, Matuška 1+0, Babčan 1+0, Mahaj 0+1