Gladiátori otočili zápas a zdolali v boji o záchranu Prievidzu

ŠPORT - Hokej | 16.2.2013, 18.05, prispievatelia

Záchranárske práce začali gladiátori výhrou. V tabuľke o záchranu Trnavčanom patrí tretie miesto, iba tri body od baráže.

Gladiátori otočili zápas a zdolali v boji o záchranu Prievidzu

Hostia pricestovali do Trnavy iba s piatimi obrancami, dalo sa teda čakať, že v závere zápasu budú chýbať sily.

Prvé minúty boli vyrovnané obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu. V 10. minúte hákoval Poláček hosťujúceho hráča vo vyloženej šanci a nasledovalo trestné strieľanie. Premenil ho skúsený Čopák a Prievidza sa ujala vedenia.

Po inkasovanom góle to Trnavčania roztočili, no bránkár Belák vychytal všetky strely ktoré k nemu prešli.

Prvá tretina sa skončila výhrou hostí, aj napriek sľubným príležitostiam Jančoviča a Dudáša.

V úvode druhej tretiny sa presadil Marek Lisoň a zápas začínal odznovu. Hernú aj streleckú prevahu mali domáci, gólové vyjadrenie však stále neprichádzalo. Dve šance mal Schmidt, raz minul bránu a v druhom prípade mu šancu zmaril Belák.

Pomer striel v druhej tretine bol 24:5.

V úvode tretej časti hry Lisoňove nadávky počul aj rozhodca a poslal trnavského hráča na 10 minút na trestnú lavicu.

Šance mali obe mužstvá, no ujala sa až strela Hana, ktorá bola tečovaná Dudášom a Trnava viedla 2:1.

Hostia začali doplácať na nízky počet obrancov a domácim fyzicky nestačili. Desať minút pred koncom Bohunického strela trafila čepeľ hokejky Jaroslava Rybárika a Trnavčania videli 3:1.

Viac sa už v zápase nestalo a prvá výhra Trnavy v play – out sa stala realitou.

Najbližším súperom Trnavy bude v utorok 19.2. Považská Bystrica.

HK Trnava – MŠ HK Prievidza 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: Lisoň, Dudáš, Bohunický - Čopák
Strely: 48:27
Vylúčenia: 3:2, navyše Lisoň 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Rozhodovali : Valachovič – Polakovič, Otrubčák
Diváci: 120
Trnava: Hála – Reho, Hano, Zahumenský, Poláček, Demo, Hronec, Šišmič, Rosa – Lisoň, Schmidt, Jančovič, Dudáš, M. Baran, Rybárik, Uhlík, Hluch, Hubek, Bohunický, Grman, Faktor
Prievidza: Belák – Celar, Majer, Chromý, Šimo, Tonhauser, Líška – Viedenský, Holúbek, Raček, Čopák, Mendel, Hús, Machala, Kováč, Jasinský, Sekera, Mach, Kerata