Gladiátori porazili v play–out aj Považskú Bystricu

ŠPORT - Hokej | 20.2.2013, 09.21, prispievatelia

Trnavčania konečne vyhrávajú aj so slabšími súpermi. Po prvý raz v sezóne dokázali vyhrať nad tímom z Považia.

Gladiátori porazili v play–out aj  Považskú Bystricu

Ilustračné foto: shutterstock.com

Zápas pre domácich začal tradične, po piatich minútach prehrávali 0:1, keď nahodený puk dorazil za Hálu hosťujúci Bujdák.

O tridsať sekúnd už Trnavčania vyrovnali. Svoj prvý gól v trnavskom drese si pripísal Jakub Macháč, keď chladnokrvne skóroval z pomedzi kruhov.

Ešte v prvej tretine využili domáci presilovku. Na trestnej sedel Bujdák za držanie a Martin Baran poslal Trnavu do vedenia. Gól padol po dorážke Rehovej strely.

Aj druhú presilovku v úvodnej tretine gladiátori využili. Strela Borisa Zahumenského jemne tečoval Ján Bohunický a puk skončil pod brvnom Beňovej brány – 3:1.

V druhej časti hry sa množili vylúčenia a strelci sa odmlčali. Ani jeden z tímov nevyužil svoje šance a skóre sa nemenilo. Na strely druhú časť hry vyhrali hostia 15:11.

Trend výlúčení na oboch stranách pokračoval aj v záverečnej tretine diváci mohli vidieť aj tri vyššie tresty. Aktívnejší na strely boli opäť hostia. Gólovo sa presadili až 50 sekúnd pred koncom tretiny z hokejky Liptáka.

Ich tréner si vzal oddychový čas, brankár Beňo zamieril po rozohrávke na striedačku, ale ani početná výhoda Považskobystričanom nepomohla.

O výsledku rozhodol Dalimír Jančovič, keď umne poslal puk od mantinelu do opustenej brány.

Druhá výhra v play – out značí dobrú formu Trnavy, najbližšie sa gladiátori predstavia v Trebišove.

HK Trnava – HK 95 Považská Bystrica 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Góly: Macháč, M. Baran, Bohunický, Jančovič - Bujdák
Strely: 37:36
Vylúčenia: 9:11, navyše M.Baran – Jarab, Valach 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 2:0
Rozhodovali : Fridrich – Šťastný, Tvrdoň
Diváci: 122
Trnava: Hála – Reho, Hano, Poláček, Zahumenský, Demo, Hronec, Šišmič, Macháč – Dudáš, Jančovič, Schmidt, M. Baran, Grman, Rybárik, Daráš, Hluch, Rosa, Uhlík, Hubek, Bohunický
Považská Bystrica: Beňo – Sekáč, Krecháč, Bednár, Niník, Balušík, Filo, Vereš – Koleda, Slávik, Lipták, Majerik, Kostelanský, Bujdák, Kubiš, Jarab, Palák, Valach, Kudlej, Boško