Trnavskí hokejisti zdolali v poslednom domácom zápase Trebišov

ŠPORT - Hokej | 27.2.2013, 19.43, prispievatelia

Trnavčania vyhrali štvrtý zápas v rade a pred Trebišovom majú desaťbodový náskok. Hetrikom sa v zápase blysol Marek Lisoň.

Trnavskí hokejisti zdolali v poslednom domácom zápase Trebišov

Ilustračné foto: shutterstock.com

Úvodná tretina bola vyrovnaná, o niečo aktívnejšia bola Trnava, keď na strely vyhrala 13:11.

Obaja brankári nepustili za svoj chrbát ani jednu strelu a tretina sa skončila tak ako sa začala.

Trnavský gólostroj sa rozbehol v 24. minúte. Kanonier Marek Lisoň využil prihrávku od Martina Barana a skóroval. O päť minút ukázal Dávid Schmidt divákom v Trnave pekný blafák a v oslabení zasunul puk pomedzi nohy brankára Gašparoviča – 2:0.

Individuálnu akciu už o minútu vymyslel opäť Lisoň a bez asistencie zvýšil na 3:0.

Stav vydržal iba päť minút a v presilovke domácich skóroval Viliam Daráš, ktorý strelou z pomedzi kruhov zvýšil na 4:0.

Hostia zrelí na uterák, hrali hneď po inkasovanom góle v oslabení. Pavličko sa dostal do úniku, prekonal Hálu a znížil na 4:1.

Tretinu plnú gólov uzavrel svojím hetrikom Marek Lisoň. V Trnave sa nestáva často, aby hráč stihol streliť tri góly v jednej tretine.

V tretej tretine sa v bráne hostí predstavil Erik Pisio. Ubehlo iba päť minút a inkasoval aj druhý brankár hostí. Dalimír Jančovič dokončil akciu Reha a zvýšil na 6:1.

Trnavčania sa ubránili v oslabovke o dvoch mužov a držali výborné skóre.
Záver stretnutia bol v znamení dvoch zlepených gólov hostí. Ani to však nič nezmenilo na výhre Trnavy, ktorá sa tak definitívne zachránila v prvej hokejovej lige.

Zároveň bol tento zápas aj posledným domácim v tejto sezóne.

HK Trnava – HK Trebišov 6:3 (0:0, 5:1, 1:2)
Góly: Lisoň 3, Schmidt, Daráš, Jančovič – Pavličko, Kovaľ, Mihalič
Strely: 40:27
Vylúčenia: 9:11, navyše M.Baran – Jarab, Valach 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 7:6
Oslabenia: 1:1
Rozhodovali : Novák – Kuník, Tvrdoň
Diváci: 135
Trnava: Hála – Reho, Hano, Poláček, Zahumenský, Demo, Hronec, Šišmič, Macháč – Dudáš, Jančovič, Schmidt, M. Baran, Lisoň, Daráš, Uhlík, Hluch, Rybárik, R. Baran, Hubek, Faktor
Trebišov: Gašparovič, Pisio – Ružička, Pačuta, Vaľko, Ivančo, Ficko, Antal – Schnelly, Králik, Wesselényi, M. Pisio, Miľovčík, Mihalič, Pavličko, Kovaľ, Oravec