Trnavskí florbalisti pokračujú vo víťaznej jazde ligou

ŠPORT - Florbal | 28.2.2013, 10.33, prispievatelia

V sobotu sa ligového kola BAM2 florbalovej ligy zúčastnil tím Legislatívna smršť Bratislava a horko ťažko si odniesli nakladačku 21:1 po tretinách (7:0, 9:1, 5:0). V skratke - florbalová fraška!

Ilustračné foto: archív klubu

Žiaľ, zápas to pre divácke oko vôbec nebol lahodný, ale aj napriek tomu skalní trnavskí florbaloví fanúšikovia, ktorí prišli na tento zápas, ostali až do konca a tlieskali každému strelenému gólu.

Hviezdou zápasu bol Roman Matuška, ktorý po piatkovej bujarej oslave 25. narodenín nastrieľal súperovi šesť gólov a na jeden prihral.

Brankár Trnavy miestami zaspával. Počas spánku čo - to zvládol pochytať, jedna loptička si však našla cestu za jeho chrbát. Bolo to v čase, keď všetkých päť hráčov dobýjalo bránu súpera.

Obrancovia zabudli na voľného hráča pred našim brankárom, ktorý dostal času a miesta koľko len potreboval a po blafáku súper zaznamenal aspoň čestný úspech. Po zápase tak dvaja obrancovia odkľukovali trest, ktorý sa zastavil na čísle sto.

FBC 11 Trnava – Legislatívna smršť Bratislava 21:1 (7:0, 9:1, 5:0)
FBC: Švec - Vanta Matúš - Balák, Škrabal - Naništa; Sztruhár - Vanta Matej - Matuška; Duran - Tisoň - Babčan; Mahaj, Fačkovec
Body: Matuška 6+1, Vanta Matej 2+5, Sztruhár 3+3, Duran 3+2, Škrabal 0+4, Tisoň 3+0, Balák 1+2, Babčan 2+0, Vanta Matúš 1+1, Mahaj 0+1

Nedeľa bola pre vyvolených troch hráčov Duran, Sztruhár, Vanta Matej o niečo náročnejšia a to tým, že ráno o 10:00 sa vybrali pomôcť Nitre postúpiť do extraligy, čo sa im podarilo.

V poobedňajšom domácom zápase proti ŠK LIDO "B" mali teda zápas v nohách, ale na výkone to nebolo poznať aspoň nie prvú tretinu.

Domáci celok diktoval tempo hry, ktoré hostia ako už v poslednej dobe býva zvykom nezvládali a preto svoj herný štýl značne obmedzili na betónové bránenie a bezhlavé nahadzovanie loptičky vzduchom do útočného pásma.

V druhej tretine ich herný štýl gradoval a za hrubé fauly, provokácie a oplácačky boli aj patrične potrestaní. Trnava si stále hrala svoj lietavý kombinačný štýl a diváci sa bavili.

V poslednej tretine už domácim ubudlo síl a hostia začali trochu kúsať, pričom sa im podarilo dosiahnuť dva góly.

FBC 11 Trnava aj napriek únave a okresanej zostave počas celého zápasu bavilo divákov okulahodiacimi útočnými akciami často so zakončením do prázdnej bránky, ktorú sa im aj tak občas nepodarilo trafiť, ked dokázali z metra prestreliť bránu aj ostrostrelci.

Spanilú jazdu predviedol znova čarostrelec tohto víkendu Matuška, keď nastrieľal do bránky súpera päť banánov a tesne za jeho streleckým tieňom Matej Vanta s 3+3.

Duran už druhý trnavský zápas nemohol nájsť formu a tak mu na konte svieti "iba" 2+2, z čoho išiel nešťastný do kabíny. A na otázku, čo sa deje odpovedal: „Neviem, menil som hokejku, ale v nej to očividne nie je.“

FBC 11 Trnava - ŠK LIDO B 12:3 (3:0, 5:1, 4:2)
FBC: Švec - Vanta Matúš, Balák, Naništa; Sztruhár - Tisoň - Matuška; Duran - Vanta Matej - Babčan/ Mahaj
Body: Matuška 5+1, Vanta Matej 3+3, Sztruhár 1+4, Duran 2+2, Babčan 1+0, Mahaj 0+1, Vanta Matúš 0+1

Všetkých pozývame na zápas 2. marca o 10:00 proti Snipers "B" a 3. marca, keď sa stretneme s potencionálnym finalistom v boji o postup do vyššej súťaže Snipers Bratislava. Zápasy, aké tento rok v Trnave asi ešte neboli, ktoré Vám ponúknu útočný a kombinačný florbal.