Trnavskí gladiátori v prestrelke podľahli Považskej Bystrici

ŠPORT - Hokej | 3.3.2013, 18.03, prispievatelia

S istotou ligovej príslušnosti v budúcej sezóne si hokejisti zahrali zápas bez obrán na Považí. Obe mužstvá mysleli skôr na útočenie a inak ako gólovými hodmi to dopadnúť ani nemohlo. Rozhodli štyri minúty v úvode tretej tretiny, keď Trnavčania inkasovali štyri kusy.

Trnavskí gladiátori v prestrelke podľahli Považskej Bystrici

Ilustračné foto: shutterstock.com

Potom ako sa domáci dostali do vedenia otočila Trnava skóre prvej tretiny tromi gólmi Faktora, Lisoňa a Hlucha. Využitá presilovka a dvojgólové vedenie vyzeralo na pohodlné víťazstvo.

Považania na začiatku znížili, ale iba na dve minúty keď skóroval opäť Hluch.

V polovici zápasu sa presadil aj domáci Slávik a po druhej časti hry svietilo na tabuli 3:4 pre hostí.

Stačilo 18 sekúnd a domáci vyrovnali na 4:4. V 42. minúte skompletizoval svoj hattrick domáci Koleda a Bystrica viedla.

Ďalšie dva zlepené góly domácich rozhodli o porážke Trnavy v takmer vyhratom zápase.

Trnavčania inkasovali štyri góly za štyri minúty. V záverečnej päťminútovke sa strelci presadili na každej strane iba raz a konečný výsledok bol 8:5 pre domácich.

Posledný zápas sezóny odohrajú gladiátori v Prievidzi. Baráž o zotrvanie v prvej lige bude hrať Trebišov s víťazom play – off tretej najvyššej súťaže.

HK 95 Považská Bystrica – HK Trnava 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)
Góly: Koleda 3, Palák, Slávik, Krecháč, Kostelanský, Boško – Hluch 2, Faktor, Lisoň, Daráš
Strely: 34:38
Vylúčenia: 8:3
Presilovky: 2:3
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali : Hauko – Tvrdoň, Vido
Diváci: 101
Považská Bystrica: Beňo – Sekáč, Krecháč, Šuda, Filo, Niník, Ftorek, Bednár, Vereš – Koleda, Slávik, Lipták, Boško, Kostelanský, Palák, Valach, Kudlej, Majerik, Pánis, Ligas, Potocký
Trnava: Petrovič – Žarnovický, Reho, Poláček, Hronec, F. Jančovič, Šišmič, Lisoň, Schmidt, Hluch, Daráš, Zolvík, M. Baran, R. Baran, Hluch, Hubek, Šoltys