Strhujúci súboj trnavských a bratislavských florbalistov nemal víťaza

ŠPORT - Florbal | 28.3.2013, 06.54, prispievatelia

Súboje florbalistov FBC 11 Trnava a Snipers Bratislava začínajú naberať špecifický ráz. Tímy sa pretekajú nie len v nadpriemerných výkonoch, ale takisto v organizačnej činnosti, keď Snipers v domácej hale Elán ponúkli tak isto ako Trnava ozvučenie, bufet a 50 burcujúcich divákov.

Strhujúci súboj trnavských a bratislavských florbalistov nemal víťaza

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Zápasu teda nechýbalo nič. Snipers sa do Trnavčanov pustili vo vysokom nasadení a vyplatilo sa. Trnava úvodný tlak prespala a po desiatich minútach svojím nedôrazom v defenzíve pustila súpera do trháku 4:1. Do kabín sa po precitnutí Trnavy zaslúžene išlo za skorigovaného stavu 5:4 pre domácich.

Druhá tretina viac sadla Trnavčanom, keď dokázali preklopiť vedenie na svoju stranu a Snipers nehrozili zďaleka tak často ako v prvej tretine (7:6).

Záverečná tretina bola defenzívnejšie ladená a veľmi vyrovnaná. Snipers však dosiahli vyrovnanie stavu najprv na 7:7 a potom aj na 8:8 a body sa delili zaslúžene.

Z posledných štyroch vzájomných duelov sa štyri skončili remízou (6:6; 6:6; 6:6; 8:8) Všetci veria v repete vo finálové play-off, ktoré už bude musieť poznať víťaza!

Trnavu už čakajú iba dva domáce zápasy, v ktorých bude favoritom a po víťazstve v nich si s určitosťou udrží druhú priečku práve za Snipers.