Úspešný rok trnavských plavcov, získali 108 medailí!

Na záver zimnej sezóny 2013 plavci STU Trnava úspešne reprezentovali Trnavu na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena Zlína.

Najlepší trnavskí plavci za rok 2013. Foto: archív Rastislava Hlavatého

Trnavskí juniori – Barbora Križanová, Tomáš Púchly, Barbara Bartovičová, Juraj Klátik, Adam Halas, Sandra Masárová a Ondrej Machovič (ŠG J. Herdu) sa v konkurencii 300 plavcov z Čiech, Poľska a Slovenska nestratili a všetci si zaplávali svoje osobné rekordy.

Najlepšie umiestnenie sa podarilo vybojovať reprezentantke SR Barbore Križanovej (ŠG), ktorá zvíťazila v disciplínach 200 metrov prsia a 100 metrov polohové preteky a dvakrát obsadila tretie miesto.

Výborné výkony zaplával aj juniorský reprezentant Tomáš Púchly (ŠG), ktorý zvíťazil v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov voľný spôsob obsadil tretie miesto.

Po veľkých zlepšeniach obsadil Juraj Klátik (ŠG) druhé miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a v disciplínach 100 metrov polohové preteky a 100 metrov prsia skončil tretí.

Juniorská reprezentantka Barbara Bartovičová sa umiestnila na výbornom treťom mieste v disciplíne 100 metrov znak a pridala trikrát štvrté miesto v osobných rekordoch na 100 a 200 metrov polohové preteky.

Sandra Masárová (ŠG) si v disciplínach 100 a 200 metrov znak vyplávala solídne šieste miesto.

Juniori Adam Halas a Ondrej Machovič (obaja ŠG) si takisto zaplávali osobné rekordy, Adam Halas obsadil výborné piate miesto v disciplíne 200 metrov polohové preteky.

Medailová žatva trnavských plavcov
Na záver roka plavecký klub STU Trnava hodnotil svoju činnosť v kalendárnom roku 2013.

Trnavskí plavci získali na letných a zimných majstrovstvách Slovenska vo všetkých vekových kategóriách 32 zlatých, 41 strieborných a 35 bronzových medailí. Spolu to teda bolo neuveriteľných 108 medailí!

Dokázali trikrát zvíťaziť aj v najťažšej kategórii dospelých. V juniorskom výbere z trnavského klubu reprezentovali Slovensko Barbora Križanová, Barbara Bartovičová, Juraj Klátik, Tomáš Púchly, Adam Halas, Natália Macková a Barbora Tomanová.

Barbora Križanová a Barbara Bartovičová sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov v Dubaji.

Tomáš Púchly obsadil na Európskom olympijskom festivale mládeže v Utrechte vynikajúce deviate miesto.

Barbora Tomanová prekonala v minulom roku slovenský rekord v kategórii dvanásťročných žiačok.

Za týmito úspechmi stojí predovšetkým kvarteto trénerov Ladislav Hlavatý, Tatiana Bergmannová, Rastislav Hlavatý a Ingrid Remišová.

Najúspešnejšími plavcami STU Trnava za rok 2013 sa stali František Jablčník, Matej Daniš a Natália Janáčová v kategórii najmladších žiakov, Barbora Tomanová, Alexandra Rakayová a Tomáš Niedl v kategórii mladších žiakov, Natália Macková a Janka Mrázová v kategórii starších žiakov, Barbara Bartovičová a Tomáš Púchly v kategórii juniorov a Barbora Križanová v kategórii seniorov.

To, že plavecký klub STU Trnava v roku 2013 opäť potvrdil dominantné miesto v slovenskom plávaní, umožnila i podpora rodičov, sponzorov, ako aj výborná spolupráca s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave a Športovým Gymnáziom J. Herdu v Trnave.