Skvelé! Spartak vyhral v derby nad Slovanom

Tri body idú do slovenského Ríma. Trnavčania sa môžu tešiť, Spartak vyhral na bratislavských Pasienkoch nad Slovanom. Odvekého rivala zdolal najtesnejším rozdielom 1:0.

Radosť andelov na štadióne Slovana. Foto: Lukáš Grinaj / spartak.sk

Trnava bola v prvom polčase lepším tímom. Bezkrvný výkon Slovana andeli eliminovali dobrou prácou v defenzíve, kde hrali dôrazne a jednoducho. Navyše, dostávali sa aj do brejkových situácií, po ktorých hrozili.

Prvú veľkú šancu mal po Čonkovom centri a Tambeho priťuknutí Halilovič, k lepšiemu zakončeniu mu ale pred Krnáčom chýbal polkrok, domáci brankár tak príležitosť zmaril.

V 20. minúte sa pri čiare presadil Tambe, jeho strelu z uhla Krnáč vyrazil pred Tótha, tomu ale dorážku znemožnil defenzívnym zákrokom obranca belasých.

O minútu neskôr sa však už andeli radovali. Mikovičov center ešte Čonka nedokázal zakončiť, Tambe ale odrazenú loptu pohotovo napálil do siete – 0:1.

V 33. minúte mohli belasí vyrovnať, keď Hladík hlúpo zostrelil v pokutovom území Savičeviča. Loptu si na biely bod postavil Priškin, no Jakubech vystihol smer strely a jedenástku zneškodnil.

Trnavský brankár potom hasil aj výborným vybehnutím a odkopom za šestnástkou, keď si na kolmicu nabiehal Priškin. Útočník Slovana neuspel ani zo vzdušného priestoru, po centri Burneta hlavičkoval nad.

Z trnavskej strany do prestávky ešte vystrašil Slovan nepresnou ranou spoza pokutového územia Mikovič.

Po prestávke červeno-čierni pokračovali vo svojej taktike, držali belasých v bezpečnej vzdialenosti od bránky a čo prešlo, pochytal skvelý Jakubech.

Spartakovci zároveň hrozili z protiútokov. Dva góly mal na hlave Tambe, najväčšiu tutovku však spálil v 72. minúte Mikovič, keď ho po rýchlom brejku Sloboda prihrávkou vyzval ku skórovaniu, lenže trnavský kapitán sám pred Krnáčom trafil do tyče.

Na opačnej strane po hlavičke Clebera ukázal výborný reflex Jakubech a v samom závere zlikvidoval mladý reprezentant aj tutovku Priškina.

Andeli vďaka víťazstvu stiahli náskok tretieho Slovana na rozdiel troch bodov, v záverečnom jesennom kole privítajú v nedeľu 11. decembra o 17.30 Trenčín.

Fortuna liga – 18. kolo:

Slovan Bratislava – Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Góly: 21. Tambe

ŽK: Soumah, Savičevič – Hladík, Janso

Rozhodovali: Vlk – Ádám, Bobko

Diváci: 1046

SLOVAN: Krnáč – Kotula, Saláta, De Marco, Burnet (68. Cleber) - Schet, Savičevič, De Kamps Oršula (79. De Sa) - Soumah – Priškin. Tréner: Vukomanovič.

SPARTAK: Jakubech – Čögley, Hladík, Greššák, Jasno – Tóth, Bello (63. Sloboda) – Mikovič (80. Jirka), Halilovič, Čonka – Tambe (77. Schranz). Tréner: Karhan.

Adam Jakubech (brankár Spartaka) v rozhovore pre TV Dajto: „Tešíme sa, že sme zápas zvládli, chceli sme tu vyhrať. Tréner Kamesch mi pred zápasom ukázal nejaké šoty, ako slovanisti kopú penalty, tipol som správnu stranu a vyšlo mi to. Verím, že sme v lige späť a potvrdíme to spoločnými silami aj proti Trenčínu. Dúfam, že Slovan ešte zaváha v poslednom zápase roka a dotiahneme sa neho bodovo.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "S výsledkom, ktorý sme dosiahli, sme spokojní. Víťazstvo je z mojho pohľadu zaslúžené. Už pred gólom sme mali šance na skórovanie. Kľúčová bola aj chytená penalta, ktorá mužstvu pomohla po psychickej stránke. Chcem sa poďakovať hráčom, ktorí zvládli niekoľko nepokojných týždňov čo sme mali v klube a dnes sa s tým na ihrisku vysporiadali bravúrne. Je to najväčší zápas na Slovensku a ja som hrdý na spôsob, akým sme ho dnes zvládli."

Ivan Vukomanovič (tréner Slovan Bratislava): "V ťažkých podmienkach sme chceli predviesť čo najlepší výkon, no nepodarilo sa nám to. Už v prvom polčase sme prehrali množstvo osobných súbojov a urobili veľa chýb. Vedeli sme, že to bude o prvom góle a ten sme nedali. Dve prehry po sérii víťazstiev nás trochu zrazili na zem, musíme sa odtiaľ dostať."