Turnaj ObFZ Trnava vyhrali Špačince, vo finále otočili duel proti Bielemu Kostolu

Na halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava triumfovalo mužstvo Špačiniec. Na celom turnaji nenašlo premožiteľa a vo finále sa mu po skvelom obrate podarilo zvíťaziť nad Bielym Kostolom 4:3.

Špačince - víťazný tím turnaja. Foto: Ján Král

Turnaj sa uskutočnil v sobotu v Mestskej športovej hale v Trnave. Špačince v základnej skupine obsadili druhé miesto o skóre za Hornou Krupou, s ktorou vo vzájomnom dueli remizovali.

V semifinále narazili na húževnatú Modranku, ktorá vyhrala svoju skupinu a umnou hrou doviedla semifinálový duel po remíze 1:1 až do penaltového rozstrelu.

V tom sa pomýlil z trojice strelcov na každej strane iba, paradoxne, najlepší hráč Modranky Andrej Rakický, čo Špačince posunulo do finále.

V druhom semifinále si Biely Kostol poradil s Hornou Krupou, keď svoje víťazstvo 4:2 spečatil v záverečnej minúte, favorizovaný súper už nedokázal reagovať.

Rozhodujúci súboj turnaja začali lepšie Bielokostolčania, keď viedli nad Špačincami 2:0 aj 3:1, v dvanástej minúte ale Jozef Chudý znížil, v šestnástej Hornák vyrovnal a dokonalý obrat na 3:4 dovŕšil v 19. minúte Dušan Chudý.

Tretia skončila Horná Krupá, ktorá si v stretnutí o bronz poradila s Modrankou 9:2.

Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Andreja Adámeka z Bieleho Kostola, najlepším strelcom bol so šiestimi presnými zásahmi Hornokrupčan Ľubomír Heteš a medzi brankármi individuálne ocenenie dostal gólman Špačiniec Tomáš Píš.

Kľačany síce zo základnej skupiny nepostúpili, ich fanúšikovia, ktorí sa starali o atmosféru v hale, ich však odmenili potleskom. Foto: Ján Král

Radosť futbalistov Špačiniec po víťaznom finále. Foto: Ján Král

V prestávke medzi duelmi ocenili jubilantov, ktorí prispeli k rozvoju oblastného futbalu.

Plakety a dresy so svojím menom si z rúk predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha a generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Jozefa Klimenta prevzali dlhoročný rozhodca a delegát Kamil Karnay (60 rokov), dlhoročný funkcionár futbalového Červeníka Ján Ješko (60), aktuálne tréner Koplotoviec Stanislav Šoka (60), bývalý rozhodca, delegát a momentálne vedúci mládežníckych výberov ObFZ Trnava Jaroslav Sloboda (70), dlhoročný funkcionár Dolného Lopašova Ernest Petrík (80), hráč a v súčasnosti funkcionár Dechtíc Daniel Kolesík (50) a dlhoročný predseda Bieleho Kostola Miroslav Hrubý (60).

Ocenení jubilanti. Foto: Ján Král

Na podujatí vyhlásili aj výsledky ankety portálu trnavskyhlas.sk a Oblastného futbalového zväzu Trnava All stars ObFZ Trnava. O najlepšej jedenástke roka 2016 sme písali TU.

Ocenenie dostal aj žiacky kolektív ObFZ Trnava, ktorý vyhral turnaj výber jednotlivých oblastí pod hlavičkou Západoslovenského futbalového zväzu.

All stars ObFZ Trnava za rok 2016. Na fotografií chýba Peter Táčovský, ktorý sa ospravedlnil z odovzdávania ocenení pre chorobu. Foto: Ján Král

Modranka – Horná Krupá 2:9

Góly: Dumbír, J. Sekera – Holič, Heteš, Strečanský, Nižňan, Gašparík, Dráb, Fodor, Nemček, Krchnár