Spartaku zápas s Olomoucom nevyšiel, súperovi podľahol dvojgólovým rozdielom

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali v prípravnom zápase na umelej tráve s českým druholigovým celkom Sigma Olomouc 0:2.

Ivan Schranz sa opäť objavil v zápasovej permanencii. Foto: Lukáš Grinaj

Pre zranenia a chorobu chýbali trénerovi Karhanovi Halilovič, Mikovič, Yilmaz, Kerlon a Sloboda. Pozitívom je návrat Ivana Schranza, ktorý nastúpil do druhého polčasu.

V mrazivom počasí sa hráči Sigmy už od úvodných minút tlačili do koncovky. Ako prvý pohrozil Houska, z uhla bombou pod brvno preveril Jakubecha.

Po následnom rohovom kope mal gól na hlave Radakovič, no strážca trnavskej svätyne sa opäť zaskvel.

V dvanástej minúte sa ale zverenci Václava Jílka radovali z prvého gólu. Nedôraz v pokutovom území andelov využil Vepřek, zľava odcentroval a na prvej žrdi zakončoval do siete Zahradníček - 0:1. Za rovnakého stavu odchádzali oba celky na prestávku.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Spartakovci sa trápili vo finálnej fáze, nevychádzali im kombinácie. Súper včas dostupoval a výborne napádal rozohrávku.

Hneď po nástupe na ihrisko sa ozval Buchta, ktorý z uhla pálil do brvna. Pätnásť minút pred koncom stretnutia sa predral do pokutového územia Sladký, jeho pokus zo šestnástky skvelo zlikvidoval Jakubech.

Čo sa nepodarilo Sladkému, podarilo sa deväť minút pred koncom Buchvaldekovi. Vichta ho výborne vysunul a spomínaný strelec trafil presne do ľavého rohu.

Spartak si v zápase gólovú príležitosť nevypracoval a pripísal si tak prvú prehru v zimnej príprave.

Spartak Trnava - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Góly: 12. Zahradníček, 84. Buchvaldek
SPARTAK: Jakubech - Kadlec, Hladík, Godál, Janso - Greššák, Tóth (46. Bello) - Jirka (75. Gagnon), Košťál (45. Mihálik), Čonka - Dubec (46. Schranz)

text: spartak.sk/Peter Žember