Futbalisti Spartaka v príprave podľahli Mladej Boleslavi

Spartak Trnava má za sebou ďalší zo série prípravných zápasov s protivníkmi z Českej republiky. Na ihrisku v rakúskom Steinbrunne podľahol Mladej Boleslavi 2:3.

Andeli pritom proti po jeseni piatemu celku najvyššej českej súťaže viedli od 5. minúte, keď po chybe Pauscheka podnikli rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom Sloboda.

Súper Trnavy však vyrovnal v 16. minúte. Center z rohového kopu Trnavčania odvrátili, Matějovský na dvakrát dostal loptu späť a na vzdialenejšej žrdi Stronati vyrovnal na 1:1.

V 24. minúte už Mladá Boleslav viedla, keď Matějovský strelou od žrde posadil svoj tím na víťaznú vlnu.

Po zmene strán prišiel kľúčový moment v 72. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Da Silva.

Zverenci Miroslava Karhana dokázali výsledok už iba korigovať, v 77. minúte trafil výstavne z priameho kopu Čonka.

Ďalší prípravný duel odohrá Trnava v sobotu 4. februára o 10.30 v Senici na umelej tráve proti domácemu FK.

Spartak Trnava - Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Góly: 5. Sloboda, 77. Čonka - 16. Stronati, 24. Matějovský, 72. Da Silva

SPARTAK: Jakubech - Čögley, Hladík, Godál, Janso - Greššák, Bello - Schranz, Sloboda, Čonka - Yilmaz

Striedali: Horník, Mihálik, Jirka, Dubec

MLADÁ BOLESLAV (1. polčas): Diviš - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman - Levin, Matějovský - Přikryl, Magera, Fabián - Chramosta
MLADÁ BOLESLAV (2. polčas): Vejmola - Jánoš, Da Silva, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš - Vukadinovič, Valenta, Nečas - Železník