Spartak v príprave vyhral nad Senicou, Banovič sa vážne zranil

Futbalisti Spartaka Trnava zaznamenali v príprave víťazstvo. V meraní síl dvoch fortunaligistov zdolali v sobotu na umelej tráve v Senici miestny FK 2:0.

Spartakovci zabrali v príprave naplno. Ilustračné foto: spartak.sk

Andeli vstúpili do zápasu ideálne, už od tretej minúty sa ujali vedenia po góle Košťála. Senica neskôr ožila, hrozila hlavne po štandardkách, Jakubech si ale udržal čisté konto.

Čiernou škvrnou prvého polčasu bolo zranenie stopéra Banoviča, ktorý je v Trnave na skusoch ako voľný hráč po odhlásení sa Myjavy z ligy.

Pri dlhom nákope lopty si poranil koleno. Hráča previezli do nemocnice v Skalici, podľa predbežných informácií má podozrenie na zlomeninu jabĺčka.

Šancu v A-mužstve dostal od začiatku stretnutia aj odchovanec Tomovič, ktorý hráva v rezervnom tíme Trnavy.

V druhom polčase mali viac z hry Trnavčania, do šancí sa po krídelných akciách dostali Dubec a Košťál, po štandardke nepresne hlavičkoval Hladík.

V 89. minúte potvrdil trnavské víťazstvo Kerlon, ktorý ideálne zatočil priamy kop nariadený za faul na Tomoviča do senickej bránky.

V utorok o 13.00 privítajú Trnavčania v ďalšom prípravnom stretnutí druholigový Zvolen. Duel sa uskutoční na umelej tráve v Národnom tréningovom centre v Senci.