Spartak v generálke na ligu remizoval s Ostravou

Futbalisti Spartaka remizovali v generálke na jarnú časť Fortuna ligy s Baníkom Ostrava 2:2. Zápas sa hral v silnom vetre na umelej tráve v Senici, sledoval ho aj početný zástup fanúšikov oboch klubov.

Andrej Kadlec nastúpil na pravom kraji obrany v základnej zostave. Foto: Lukáš Grinaj

Pri prvej veľkej šance Ostravy ešte andelov zachránila žrď, po zakončení Pekára v 10. minúte však už lopta skončila v sieti.

Zverenci Miroslava Karhana zareagovali rýchlo, Trnave vyšlo vysoké napádanie, získali loptu a Jirka vyrovnal.

V silnom vetre sa potom hra odvíjala medzi šestnástkami až do 35. minúty, keď Mičola po brejku poslal Ostravu znova do vedenia.

Andelom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať. Po spolupráci striedajúcich hráčov Haliloviča, Mikoviča a Schranza posledný menovaný upravil na 2:2.

V závere sa ešte mohol výsledok zmeniť, keď Jakubech podcenil odkop, lopta sa od ostravského hráča ale odrazila až za bránku.

Prvý ligový duel odohrajú Trnavčania v utorok 21. februára o 17.00 na štadióne v Poprade proti "domácim" Michalovciam.