Futbal, 4. liga: Malženice zdolali Častkovce, Boleráz porazil Vrbové

Vo štvrtej lige severozápad sa nehralo neúplné 33. kolo, duel Novej Dubnice s Trenčianskymi Stankovcami odložili.

Prvý gól Malženíc do siete Častkoviec, Ivan Pikulík takto vyrovnal na 1:1. Foto: Ján Král

Častkovce zaskočili Malženice, v priebehu prvého polčasu si vypracovali tri čisté gólové šance. Po jednej z nich skóroval v úniku Jančovič. Domáci neskôr prevzali taktovku hry, vypracovali si šance a po akcii Juhásza s Krajčovičom na pravej strane a následnej prihrávke na päťku vyrovnal Pikulík.

Po zmene strán už dávalo góly iba Dynamo, do vedenia sa však dostalo až v 80. minúte vďaka Vdovjakovi. Tri body pre favorita zápasu potvrdil o šesť minút neskôr Benkovský.

---

Jaslovské Bohunice v súboji s Trenčianskymi Teplicami doplatili na silný vietor. V prvom polčase hrali s jeho podporou, nedokázali však využiť svoje šance, dokonca Buchanec zahodil penaltu.

Po prestávke Trenčianske Teplice po situácii, ktorú tiež ovplyvnili poryvy vetra, skórovali na čo ŠK Blava už nedokázal reagovať a prehral 0:1. Duel sa hral po dohode klubov na umelej tráve v Galante, aby prišlo k šetreniu ihriska v Jaslovských Bohuniciach.

---

Boleráz doma zvládol duel s Vrbovým, Slavoju zariadil tri body dvoma gólmi Mackovčín. Za hostí korigoval v 74. minúte Verchola.

Premiéru v drese domácich si odkrútila nová posila – Tomáš Bagi – bývalý hráč bratislavského Slovana a naposledy Banskej Bystrice. V 24. minúte naskočil na ihrisko namiesto Červenku.

---

Hlohovec doma nestačil na Borčice, favorizovanému súperovi podľahol 0:3. O góly lídra sa postarali Le Giang, Zuziak a Barčík.