Spartak vyhral v Podbrezovej, hlavou rozhodol Yilmaz

Trnavský Spartak prelomil nepriaznivú sériu a vyhral na pôde tretej Podbrezovej 1:0. Jediný gól stretnutia a vôbec prvý jarný v podaní andelov vsietil striedajúci Kubilay Yilmaz.

Kubilay Yilmaz strelil prvý jarný gól Spartaka. Bol zároveň trojbodový. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý polčas priniesol skôr bojovný futbal, šancí sa rodilo pomenej. Trnavskú bránku po rohovom kope ohrozil hlavičkou Bernardina, Spartak mohol skórovať Jirkom, z hranice šestnástky ale mladík netrafil.

Ešte do prestávky natiahol Jakubecha Kuzma a o pár momentov neskôr nebezpečne hlavičkoval Kupčík.

Krátko pred odchodom do kabín prišiel na hrot Spartaka namiesto Tambeho Yilmaz a v 50. minúte potvrdil svoje kanonierske vlohy. Čonka centrom z rohového kopu našiel Rakúšana s tureckými koreňmi a ten prudkou hlavičkou otvoril skóre.

Podbrezová potom vyvinula snahu o obrat v stretnutí, Polievkova tečovaná strela skončila na brvne, Kochanovu hlavičku vyrazil Jakubech, Podio po štandardke napálil odrazenú loptu vedľa.

V 85. minúte vytiahol trnavský gólman skvelý zákrok po hlavičke Djordjeviča z päťky.

Trnavčania napokon v záverečných minútach ešte mohli svoje víťazstvo prikrášliť, po Čonkovom úniku z ľavej strany však hlavičkoval Yilmaz tentoraz nepresne.

Fortuna liga – 23. kolo:

Podbrezová - Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Góly: 50. Yilmaz
ŽK: Vajda, Polievka – Tóth, Jirka, Čögley
Rozhodovali: P. Hrčka – Pozor, Perát
Diváci: 1534
PODBREZOVÁ: Kuciak – Turňa, Kupčík, Krivák, Djordjevič – Podio, Vajda – Polievka, Kuzma (70. Mikuš), Kochan - Bernadina. Tréner: Fabuľa.
SPARTAK: Jakubech – Čögley, Godál, Oravec, Čonka – Greššák, Tóth -  Sloboda, Bello (90+. Dubec), Jirka (90. Mihálik) - Tambe (42. Yilmaz). Tréner: Karhan.

Hlasy trénerov (zdroj spartak.sk):

Miroslav Karhan (tréner Spartak Trnava): "Myslím si, že sme videli zaujímavý zápas, kde domáci si už v prvej minúte vypracovali po štandardnej situácii šancu. Hráčom som prízvukoval, aby sme robili čo najmenej faulov v okolí našej šestnástky. Prvý polčas bol viac-menej vyrovnaný, mali sme šancu my, ale i Podbrezová. V druhom dejstve nám vyšiel začiatok, paradoxne, presadili sme sa zo štandardnej situácie, v čom sú domáci lepší. Myslel som si, že nás gól upokojí, že začneme hrať trochu odvážnejšie. Inkasovaný gól nakopol domácich, následne sa hralo na jednu bránu. Veľmi dobrý deň mal dnes Adam Jakubech. Po predchádzajúcich zápasoch, v ktorých nemal čo chytať a dostal dva góly, resp. proti Senici jeden, predviedol, že je kvalitný brankár. S trochou šťastia sme zápas uhrali do víťazného konca. Tambe odišiel z ihriska, pretože neplnil to, na čom sme sa dohodli a pohár trpezlivosti niekedy pretečie."

Marek Fabuľa (tréner ŽP Šport Podbrezová): "Aj takéto zápasy prináša futbal, keď hrá proti vám súper, ktorý má nielen dobrú obranu, ale je k nemu naklonená i šťastena. Musíme to akceptovať. S prvým polčasom som nebol spokojný, pretože naša prechodová fáza bola pomalá, nie taká, akú sme si predstavovali a trénovali celý týždeň. Neboli sme príliš nebezpeční. Po inkasovanom góle sme urobili maximum, aby sme strhli výsledok na svoju stranu. Ako tréner hostí povedal, proti nám stál Adam Jakubech, vytiahol brilantné zákroky, stačili k tomu, aby hostia boli spokojnejší. Gratulujem im k trom bodom."