Futbal, 7. liga A: Špačince zdolali Bučany, Biely Kostol zakopol v Dolných Orešanoch

Špačince v šlágri kola zdolali Bučany 3:0. Hostia prišli bez náhradníkov a už v 19. minúte prehrávali, keď skóre otvoril Mrva. Ešte do prestávky zvýšil na dvojgólový rozdiel Tomáš Sedlák, výsledok pečatil v 70. minúte Hornák.

Matej Zaoral strieľa svoj druhý gól v zápase do siete Naháča. V stretnutí patril medzi najlepších hráčov Hrnčiaroviec, defenzíva hostí s ním mala veľké problémy. Foto: Ján Král

O prekvapenie kola sa postarali Dolné Orešany, ktoré doma dokázali bodovať s Bielym Kostolom. V stretnutí viedli od 4. minúty po zásahu Kulíška, ešte do prestávky ale výsledok otočili Hoblík a Nagy. V 48. minúte ale domáci Szabó vyrovnal na 2:2 a keďže ďalší gól už nepadol, body sa prekvapujúco delili.

Kátlovce doma zdolali Bohdanovce 4:0, keď na dva góly Šimončiča nadviazali Hupka a Ján Hlavatovič. Od 68. minúty hrali domáci presilovku, keď po dvoch žltých fauloch v priebehu troch minút musel ísť predčasne pod sprchy Palšovič.

Trstín bodoval s ďalším tímom z popredných priečok tabuľky, po Bučanoch remizoval 2:2 aj s Pavlicami, tentoraz na domácej pôde. Siahal pritom až na tri body, keď v ešte v 68. minúte viedol dvojgólovým rozdielom ale Kubík a Práznovský ešte dokázali vyrovnať.

Béčko Jaslovských Bohuníc deklasovalo Dobrú Vodu 6:0, pod triumf ŠK Blava sa podpísala dvoma gólmi aj zimná akvizícia Marcel Bachratý. Domáci dohrávali od 78. minúte bez vylúčeného Sládečka, ktorý putoval predčasne pod sprchy za udretie protihráča.

Hrnčiarovce nad Naháčom najprv viedli, potom s ním i prehrávali, ale naďalej hrali trpezlivo a po dvoch gólových únikoch Zaorala a jednom striedajúceho Petra Vozára napokon vyhrali 4:2.

Derby medzi Suchou a Ružindol rozhodli domáci v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu, keď sieť napli postupen Brestovanský, Hujsi a Miksád. Hostia po zmene strán síce korigovali Pokrývkom, ale ďalší gól už nepridali a tak sa zrodil výsledok 3:1.

7. LIGA A – 18. KOLO:

Špačince – Bučany 3:0 (2:0)
Góly: 19. T. Mrva, 35. T. Sedlák, 70. Hornák
ŠPAČINCE: Píš – Izakovič, Zemko, Hrebenár, D. Chudý, Kubiš, J. Chudý, K. Bunček, T. Sedlák, Hornák, T. Mrva (Novanský, Boledovič, L. Dobrovodský)
BUČANY: Jamrich – P. Vančo, Loti, Belák, Benko, Kosnáč, Ryšavý, Putera, Rafi, Eremiáš, Bindics

Dolné Orešany – Biely Kostol 2:2 (1:2)
Góly: 4. Kulíšek, 48. Szabó – 20. Hoblík, 40. Nagy
DOL. OREŠANY: Lipovský – Tománek, Zajíc, Hajdúh, M. Novák, Šimonovič, Fogel, Kamenický, Šaštinský, Kulíšek, Szabó (Hronský)
BIELY KOSTOL: Svitek – Kobza, Ľ. Adámek, A. Adámek, Čmehýl, Hoblík, L. Jurina, Nagy, Gažovič, M. Jurina, Samák (P. Sládeček, Houdek)

Kátlovce – Bohdanovce 4:0 (1:0)
Góly: 36. a 53. Šimončič, 62. Hupka, 89. J. Hlavatovič
ČK: 68. I. Palšovič (Bohdanovce)
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, D. Sliva, Vyhlidal, M. Sliva, Hupka, R. Hlavatovič, M. Hlavatovič, Vagovič, Garajský, Šimončič (D. Polakovič, Pavlík, J. Hlavatovič)
BOHDANOVCE: Kessl – I. Palšovič, Kover, Prochádzka, Braniša, Cyprich, Heriban, Kopúnek, Železný, Nádaský, Ryška (T. Vyskoč, Peňák, M. Janec)

Trstín – Pavlice 2:2 (1:0)
Góly: 34. Gergel (pen), 50. Taranda – 68. L. Kubík, 87. Práznovský
TRSTÍN: Šuran – Fedor, M. Daniš, Klokner, Hlávek, Puschenreiter, Javorek, Vavro, Gergel, Taranda, Pav. Štibraný (P. Boledovič, P. Ormandy)
PAVLICE: J. Kollár - Mat. Kollár, Dunda,L. Kubík, Krištof, Križan, Bočko, M. Kubík, Poništiak, Práznovský, Polednák (Ivančík, Hornaček, Benkovský)

Jaslovské Bohunice B – Dobrá Voda 6:0 (2:0)
Góly: 15. Sokolovič, 45. Galovič, 61. a 80. M. Bachratý, 62. Kocán, 75. Matovič
ČK: 78. M. Sládeček (J. Bohunice)
JASL. BOHUNICE: O. Kollár – Balun, Remenár, Sokolovič, Sládeček, Galovič, Jaroška, Mar. Prvý, M. Bachratý, Kocán, Martin Gajarský (Mich. Gajarský, Matovič)
DOB. VODA: Krížik – Dubrava, Paldan, Mat. Prvý, P. Klčo, Mat. Danko, Novák, Jantoš, Benedikovič, Chmela, Hamrla (Hrašna, Fekete)

Hrnčiarovce – Naháč 4:2 (1:1)
Góly: 41. J. Púchly, 66. a 74. Zaoral, 77. Vozár – 45. Palkovič, 58. vlastný Vozár
HRNČIAROVCE: Šoš – Serbák, Kyselica, Kralovič, Kankara, Vozár, Sedlický, Šurina, Zaoral, Amorim, Jedinák (J. Púchly, Vozár)
NAHÁČ: Šutta – Zajíček, Fančovič, Habala, D. Lopatka, Hodulík, Jurica, Palkovič, Martin Sersen, Marcel Sersen, P. Lopatka (Zvolenský, Kákoni)

Suchá nad Parnou – Ružindol 3:1 (3:0)
Góly: 35. Brestovanský, 40. Hujsi, 45. Miksád – 56. Pokrývka
SUCHÁ: Fridrich – Banovič, Pospíšil, Slovák, Herega, Cuninka, Brestovanský, Hujsi, Sloboda, Rybařík, Miksád (Brešťanský, Horník, Danišovič)
RUŽINDOL: Vrábel – Minarovič, Matula, Bardáč, M. Turoň, Babka, Gruchalák, Pokrývka, Hrašna, Moncman, Domorak (M. Morong, Temniak, Jarábek)

1   Biely Kostol 16 12 2 2 49:13 38 14
2   Špačince 16 11 3 2 71:19 36 12