Futbal, 6. liga: Dolná Krupá deklasovala Brestovany, Siladice bodovali naplno v Zelenči

Prinášame výsledky 22. kola šiestej ligy.

Matúša Kunku (v žltom) sa snaží odzbrojiť Šulekovčan Adam Kucharík. Foto: Miroslav Ledecký

Športovo-technická komisia Oblastného futbalového zväzu Trnava ešte nerozhodla o osude nedohraného zápasu Veľké Orvište – Šulekovo, v ktorom prišlo v závere k bitke. Disciplinárna komisia však medzitým pozastavila činnosť viacerým aktérom zápasu.

Z hráčov sa predbežné opatrenie disciplinárky týka futbalistu Šulekova Michala Tarabu, v stretnutí s Dechticami sa tak klub musel obísť bez jeho služieb.

Hostia absenciu jedného z dôležitých hráčov súpera využili a už v 8. minúte sa ujali vedenia Kováčom. Ešte do prestávky zvýšil na rozdiel dvoch gólov Marek Maška.

Po hodine hry síce Dechtice prišli o vylúčeného Ružičku, ktorý fauloval protihráča v gólovej šanci, napriek tomu dokázali v samom závere ešte zveľadiť svoje víťazstvo, keď na 3:0 uzavrel Kunka.

Šulekovo – Dechtice 0:3 (0:2)

Góly: 8. Kováč, 40. M. Maška, 88. Kunka

ŠULEKOVO: L. Žemla – Knížat, Kršňák, Daniš, Cibulka, Ľ. Nemec, Karas, Lackovič, M. Kolony, Kucharík, A. Žemla

DECHTICE: M. Kúdela – M. Maška, Jurkas, M. Manca, P. Manca, Sliva, Ružička, Kunka, Hlavatovič, Krivánek (Cmero, Pullman)

V susedskom derby remizoval Majcichov s Voderadmi 1:1. Góly padali v úvode zápasu, domácich posadil na koňa v 11. minúte Jaroslav Daniš, v 21. ale vyrovnal Patrik Páleník. Skóre sa už potom nezmenilo.

Majcichov – Voderady 1:1 (1:1)
Góly: 11. J. Daniš – 21. P. Páleník
MAJCICHOV: Miškovič – M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Zajíček, Valovič, Neštický, J. Daniš, Hrčka, Tokoš, Židek (Mihálik, Holka)
VODERADY: Bachratý – Marek Dubovský, Martin Dubovský, Rosypál, Lacuška, Kondákor, S. Páleník, P. Páleník, Gašparovič, Trog, Šurina (Šoka, Hornáček)

Horná Krupá pokračuje vo víťaznom ťažení, na čele tabuľky zostáva i naďalej vďaka výhre 2:0 v Leopoldove. Skóre otovril krátko pred prestávkou Šige a krátko po návrate z kabín pridal druhý zásah Pinček.

Leopoldov – Horná Krupá 0:2 (0:1)
Góly: 41. Šige, 51. Pinček
LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Kavuliak, Endrle, Gatci, Loskot, Piovarči, Švestka, Pobjecký, Holan, T. Žemla, L. Tvrdý (Beko)
HOR. KRUPÁ: Vitek – Zázik, Mikláš, Holič, Heteš, Fodor, Strečanský, Gašparík, Ivanič, Šige, Pinček (Boledovič, Kobetič)

Práve poslední dvaja menovaní proti sebe nastúpili vo vzájomnom zápase. Kým sa Zeleneč spamätal, hostia viedli štvorgólovým náskokom, bolo tak už v 28. minúte.

Po zmene strán Ľuboš Lančarič pridal ešte jeden gól a až potom začali strieľať góly aj domáci. Na zásah Maron však odpovedal zavŕšením svojho hetriku Laurinec, pre ktorého to bol zároveň už jubilejný tridsiaty gól v sezóne.

Pápay a Horváth potom ešte korigovali stav, podarilo sa im to ale už iba do stavu 3:6.

Zeleneč – Siladice 3:6 (0:4)
Góly: 55. Maron (pen), 76. Pápay, 79. J. Horváth - 9., 11. a 60. Laurinec, 12. Varga, 28. a 52. Ľ. Lančarič
ZELENEČ: Ochaba – Klandúch, Bilčík, Nemček, A. Bednárik, Bubák, Sedlák, J. Horváth, Ujlaky, Maron, Bánovec (Šmidovič, Pápay, K. Králič)
SILADICE: Dúcky – A. Horváth, B. Fančo, I. Fančo, Ľ. Rau, O. Sekereš, Beránek, Varga, Ľ. Lančarič, Mesároš, Laurinec (Richnák, Neštický, J. Sekereš)

Veľké Orvište vďaka gólom Ivana Horvátha dvakrát viedlo v Dolnom Lopašove, domáci sa ale vždy dokázali postaviť na nohy. Najprv gólovo reagoval Beblávý, v 58. minúte aj Lukáč, z penalty.

Dolný Lopašov – Veľké Orvište 2:2 (1:2)
Góly: 35. Beblavý, 58. Lukáč (pen) – 25. a 40. I. Horváth
DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Beblavý, Buchel, Chnápko, Gula, Bobák, Masárik, Mačica, Vrbovský, Lukáč (Čerňanský, T. Zemko)
VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Doktor, Mat. Vavrinec, Hábek, Belica, Herceg, I. Horváth, Králik, Mišík

Dve minúty a v nich dva góly rozhodli o víťazstve Zavara 2:0 nad Cíferom. V 77. minúte najprv skóroval Burčiar a krátko po ňom napol sieť aj Jakub Vyskoč.

Zavar – Cífer 2:0 (0:0)
Góly: 77. Burčiar, 78. Jak. Vyskoč
ZAVAR: Púchly – Vido, Táčovský, Kardoš, Jak. Vyskoč, Chlebík, Tandlmayer, Burčiar, Krajčovič, Jur. Vyskoč, Greňa (Mich. Psota, Kovačič, Žitník)
CÍFER: Páleník – Slabý, Tom. Tibenský, Tim. Tibenský, Kupkovič, Mrva, Magdolen, Gašparovič, Krutý, Fajkus, Červenka (Kročka, Gross, Grosman)

Červeník proti Borovciam potvrdil papierové predpoklady a po víťazstve 3:0 uchmatol všetky body. O góly sa postarali Gábriš, Stepanenko a Babic.

Červeník – Borovce 3:0 (2:0)
Góly: 9. Gábriš, 19. Stepanenko, 59. Babic
ČERVENÍK: Vinci – Králič, Štefunko, Halmo, Gábriš, Kopúnek, Stepanenko, Jarábek, Mihálik, Adamkovič, Babic (M. Ješko, P. Gažo, Hadviger)
BOROVCE: Valo – M. Macháč, Tonkovič, Pet. Herceg, Dubovský, M. Jankech, Urban, Koprna, Šimor, Adamčík, P. Jankech (Štefanka)

Dolná Krupá deklasovala Brestovany 9:0 a to ešte na ihrisku súpera. Štyri góly v zápase vsietil kanonier Pavol Bohunický, čo ho vynieslo na tretiu priečku tabuľky strelcov za Laurinca a Bánovca.

Brestovany – Dolná Krupá 0:9 (0:4)
Góly: 13., 37., 39. a 87. P. Bohunický, 26. Mat. Bachratý (pen), 56. Gažo, 65. Fíba, 79. D. Hrčka, 84. L. Boledovič
BRESTOVANY: D. Valášek – A. Zlatohlávek, D. Zlatohlávek, Škreňo, Lang, Rejduga, Sládeček, Kuchta, Vyskoč, Mar. Kollár, Vidovič (D. Dorčiak, Tomík)
DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Hrubý, Fíba, P. Daniš, Štrbo, Skýpala, Gottwald, Gažo, E. Horváth, P. Bohunický (Bartoš, D. Hrčka, L. Boledovič)